נטע ברזילי
נטע ברזילי חוגגת את הזכייה, אמש | צילום: רויטרס, חדשות

עם התפזרות הקונפטי לאחר הזכייה הדרמטית של נטע ברזילי אמש באירוויזיון, אחד הנושאים שמעסיק ישראלים רבים ביום שאחרי הוא מידת ההתערבות של פוליטיקאים בהפקת התחרות שתיערך בשנה הבאה בישראל. באופן מסורתי מארגני התחרות משתדלים להימנע ממעורבות בפוליטיקה ושל פוליטיקאים, אך זה לא מנע משרת התרבות מירי רגב ושר התקשורת איוב קרא להודיע הערב (ראשון) בהצהרה משותפת על הקמת צוות היגוי לקידום אירוח האירוויזיון במאי הבא בירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תאגיד השידור הציבורי "כאן", שמשדר את התחרות מדי שנה בישראל, כפוף מבחינה מיניסטריאלית למשרד התקשורת ועל כן הציפייה הייתה שמשרדו של השר קרא ינצח על ההכנה לתחרות. עם זאת, אופי התחרות פתח צוהר למעורבות של משרד התרבות, שכאמור יפקח על קידום האירוח לקראת הטקס החגיגי בבירה.

תהיה או לא תהיה התערבות פוליטית?
הקימו צוות היגוי משותף. קרא ורגב | צילום: אלכס קולומיסקי, יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

בתום עבודתו יציג הצוות בפני השרים את אומדן עלויות האירוח של האירוויזיון ואת התכנית הנדרשת על פי איגוד השידור האירופי האחראי על שידור התחרות. רק לאחר מכן יוחלט על מסגרת התקציב, סוגיה שתידון בנפרד עם ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון.

"יצוין כי שני השרים עמדו על חשיבות אירוח האירוויזיון בישראל", נמסר בהודעה המשותפת של השרים. "אירוע שייצג את פניה היפות של הארץ שלנו ויביא לכאן אלפי מעריצי אירוויזיון ומאות מיליוני צופים מרחבי העולם".

מחר בת"א: נטע ברזילי במופע ניצחון

רגע אחרי שכבשה את אירופה עם הזכייה הדרמטית באירוויזיון בליסבון, נטע ברזילי תקיים מחר בערב מופע ניצחון בכיכר רבין בתל אביב. במהלך המופע, שייערך כהבעת תודה לקהל שיצא באמצע הלילה באלפיו כדי לחגוג את הזכייה, תבצע ברזילי את השיר המנצח "TOY". המשטרה אישרה סופית את קיום המופע, שככל הנראה ייערך בשעה 20:00.

במקביל, מתקיימים מגעים עם זוכי העבר של האירוויזיון שייצגו את ישראל שישתתפו באירוע. ברזילי תנחת מחר ב-05:00 לפנות בוקר בנתב"ג, שם תקיים מסיבת עיתונאים ראשונה בארץ לאחר הזכייה.

אמנם האירוויזיון הסתיים רק בשעות הקטנות של הלילה, אבל התאריכים לשנה הבאה בישראל כבר נקבעו. הבוקר נחשף בחדשות Online כי התחרות בשנה הבאה תיערך בפורמט זהה לזה שהתקיים השנה - שתי תחרויות חצי גמר ומופע גמר. כרגע מסתמן שמופעי חצי הגמר ייערכו ב-23 וב-21 במאי ומשדר הגמר הגדול ייערך ב-25, יומיים לאחר מכן. עם זאת, בתאריך בו עתיד להתקיים הגמר יערך גמר הגביע הגרמני בכדורגל, וייתכן שיחליטו בנהלת התחרות - להקדים את המועד בשבוע.