נתניהו. תקף בחריפות את נפתלי בנאומו (צילום: חדשות 2)
מוביל בפער ניכר. נתניהו | צילום: חדשות 2

נתניהו מתחזק משמעותית, לפיד נותר מאחור: אחרי ביקור טראמפ והחברות הקרובה שהפגין כלפי ראש הממשלה נתניהו, מפלגתו קוצרת את הפירות - ומטפסת בחזרה למקום הראשון בסקרים. סקר מכון "מדגם" של מנו גבע וד"ר מינה צמח בשיתוף איי פאנל שנערך עבור חדשות 2, מגלה כי לו הבחירות היו נערכות היום - נתניהו היה נבחר לקדנציה חמישית בראשות הממשלה, בפער גדול ממתחריו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הסקר, נתניהו והליכוד זוכים ל-30 מנדטים - בדומה להישג מבחירות 2015: מדובר בעלייה של 8 מנדטים לעומת הסקר הקודם. חלק גדול מהמנדטים ששבים לליכוד מגיעים מיש עתיד ויאיר לפיד שיורדים דרמטית ומקבלים בסקר רק 22 מנדטים.

סקר מנדטים (צילום: חדשות 2)
פער גדול לטובת ראש הממשלה | צילום: חדשות 2הרשימה המשותפת זוכה בסקר ל-13 מנדטים בדומה לכוחה כעת והמחנה הציוני שנקרע בפריימריז שסופם אינו ידוע עם 12 מנדטים בלבד. הבית היהודי בראשות בנט חווה ירידה איטית אךעקבית ורצופה בחודשים האחרונים ומקבל רק 9 מנדטים - אחד יותר מהמצב כיום.

סקר מנדטים (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2ש"ס ויהדות התורה עם 7 מנדטים וכך גם כולנו, מפלגתו של שר האוצר כחלון ומפלגתו של שר הביטחון ליברמן. מרצ עם 6 מנדטים ושר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון לא עובר את אחוז החסימה.

סקר מנדטים (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2חזרה של ברק מחזקת את העבודה, אבל לא מספיק

ומה קורה אם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מחליט לחזור לזירה ועומד בראשות המחנה הציוני? הוא מקבל רק 3 מנדטים יותר מהמצב הנוכחי - 15 מול 12, אלא שזה לא מספיק כדי לאתגר את נתניהו. 3 המנדטים האלה מגיעים מיאיר לפיד, ממרצ ו-1 מהימין.

ברק מביא לעבודה עוד 3 מנדטים (צילום: חדשות 2)
ברק מביא לעבודה עוד 3 מנדטים | צילום: חדשות 2

כששאלנו מי מהמועמדים הכי מתאים לכהן כראש הממשלה, נתניהו מוביל בפער גדול מאוד: 35% מהנשאלים מעדיפים אותו, לפיד במקום השני עם 14%, אהוד ברק במקום השלישי עם 9%, יעלון עם 6%, בנט עם 5% והרצוג עם 4%.

נתניהו מוביל גם בהתאמה לראשות הממשלה (צילום: חדשות 2)
נתניהו מוביל גם בהתאמה לראשות הממשלה | צילום: חדשות 2כששאלנו האם הנשאלים בעד הסכם שלום המבוסס על פתרון שתי מדינות על בסיס קווי 67 עם שמירה על גושי ההתנחלות הגדולים, 47% השיבו שהם בעד, 39% התנגדו ו-14% השיבו שהם לא יודעים. עם זאת, ייתכן שהכללה של חלוקת ירושלים בסקר כזה הייתה מובילה להתהפכות של הנתונים.

הציבור בוחר ימין אבל בעד הסדר (צילום: חדשות 2)
הציבור בוחר ימין אבל בעד הסדר | צילום: חדשות 2