צפו בסיפורים המעניינים של 8.9 לאורך השנים (צילום: אבי דישי, פלאש 90, חדשות)
אולמרט באחת מיציאותיו לחופשה מהכלא | צילום: אבי דישי, פלאש 90, חדשות

עוד ועוד שרים קוראים לשחרר את אולמרט מהכלא: לקראת הדיון המכריע בוועדת השחרורים ביום חמישי הקרוב, בו ייקבע האם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ישוחרר שחרור מוקדם מבית הכלא "מעשיהו" לאחר ריצוי שני שליש מעונשו - קוראים שרים בכירים בממשלה להפעיל את מידת הרחמים ולשחררו מבית הסוהר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום (שישי) השמיע את הקריאה שר החינוך נפתלי בנט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "‏הגיע הזמן לשחרר את אהוד אולמרט. על אף חילוקי הדעות, אין ויכוח על תרומתו המכריעה של ראש הממשלה אולמרט לביטחון ישראל בשורה של החלטות אמיצות. הגיעה עת מידת הרחמים". קריאה דומה השמיעה השבוע גם חברת מפלגתו, שרת המשפטים איילת שקד.

שר התחבורה ישראל כ"ץ התייחס אף הוא היום לסוגיה וכתב: "רה"מ לשעבר אהוד אולמרט נענש וריצה שני שליש מעונשו. מידת הרחמים מחייבת לשלוח אותו הביתה", זאת במקביל לפרסום תמונה של אולמרט במדי בית החולים, בה הוא נראה כחוש ורזה. השבוע דיווחנו במהדורה המרכזית כי אולמרט השיל 6 קילוגרמים ממשקלו אז החל לרצות את עונשו בפברואר 2016.

אולמרט לא ישוחרר בגלל פרשת המסמכים?

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר התכנסה בתחילת השבוע לדון בבקשתו של אולמרט לשחרור מוקדם,בצל פרשת המסמכים המסווגים. לדברי גורמים המקורבים לראש הממשלה לשעבר, הוא נשמע כעוס ונרגש בדיון ואף אמר: "הפכו אותי לבוגד". עוד אמרו הגורמים כי אולמרט התכוון לדבר על התהליך הממושך שעבר בכלא ועל תרומתו לאסירים אחרים.

ועדת השחרורים תכריע בחמישי (צילום: רויטרס)
ועדת השחרורים תכריע בחמישי | צילום: רויטרס

הפרקליטות העלתה את עניין המסמכים המסווגים כטיעון עיקרי וכמעט יחיד בעמדה שלא לקצר את עונשו של אולמרט. לטענת הפרקליטות, מדובר בעבירת משמעת שהיא כל כך גבוהה בעוצמתה, שהיא הופכת אותו ללא ראוי לשחרור מוקדם. נציגי הוועדה שבו וציינו במהלך הדיון הממושך שכל פרשת המסמכים מקומה לא בדיון הזה אלא בהליך נפרד ואחר.

בקשת הפרקליטות הגיעה לאחר שבמערכת אכיפת החוק הוחלט לפתוח בבדיקה משטרתית שנועדה לקבוע האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית מלאה בנושא החומרים המסווגים שהוצאו מתאו בכלא ומביתו של אולמרט ששימשו אותו לכתיבת ספרו.

במסגרת הבדיקה, גבתה המשטרה עדויות ממספר גורמים ונתפסו מסמכים שונים. בנוסף, בשבוע שעבר פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים" של קבוצת ידיעות אחרונות בראשון לציון בניסיון לאתר מסמכים שונים ששימשו לכתיבת הספר של אולמרט שאמור להתפרסם, זאת בעקבות צו בימ"ש שאישר זאת.