נתניהו בסיעת הליכוד, ארכיון (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
נתניהו (ארכיון) | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

"לא רק שהעברת השגרירות האמריקנית לירושלים לא תפגע בתהליך השלום, היא תקדם אותו" - כך הצהיר היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד. לדבריו, מהלך מסוג זה "יתקן עוול היסטורי וינפץ את האשליה הפלסטינית שירושלים אינה בירת ישראל. זו עמדתי, היא ברורה, לא השתנתה ולא תשתנה - ואני שמח לשמוע שגם מפלגות אחרות מאמצות את דף המסרים של הליכוד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הדברים אמר נתניהו בתגובה לדבריו של מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון אתמול בתכנית "פגוש את העיתונות" ברשת NBC,לפיהם הנשיא טראמפ הנשיא "עדיין בוחן האם העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תועיל או תזיק למאמצים להסכם שלום בין הפלסטינים והישראלים". לדבריו, "הנשיא מאוד זהיר, כשהוא מבין כיצד ההחלטה תשפיע על תהליך השלום".

בממשל טראמפ מייחסים חשיבות רבה לעמדה הישראלית בנושא: "הנשיא קשוב מאוד בנושא הזה גם לישראלים וגם לפלסטינים, ובוחן האם ישראל רואה בזה כמסייע להליך השלום או להרס", ציין טילרסון.

כשברקע רפורמת המס - הישג לטראמפ? (צילום: רויטרס)
טראמפ. עדיין בוחן | צילום: רויטרס

הדברים זכו לתגובה זועמת מצד יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. "אני קורא לראש הממשלה להבהיר שאנו מצפים מממשל ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים ולהכיר בירושלים המאוחדת בריבונות ישראל", צייץ בטוויטר. "העברת שגרירות ארה"ב לבירת ישראל מחזקת את ישראל, ומחזקת את הסיכויים לשלום-אמת, מפני שכל הסכם המבוסס על חלוקת ירושלים דינו להיכשל. כפי ששגרירויות מדינות העולם נמצאות בבירת ארה״ב, וושינגטון, כך הן צריכות להימצא בירושלים, בירתנו מזה 3000 שנה. זו בירתנו הנצחית ואין בלתה".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הודיע כי הוא "מצטרף לקריאתו של ראש הממשלה לנשיא האמריקני להעביר ללא דיחוי את שגרירות ארצות הברית לירושלים". בישיבת סיעה מיוחדת בגבעת התחמושת, הוסיף לפיד כי "אין דבר צודק יותר היסטורית, מוסרית, וערכית מחזקתנו על ירושלים".