בקרוב - חיסון לאיידס? (צילום: ZAIRI AZMAL BIN BURHAM BORHAN, 123RF)
אטרופין (אילוסטרציה) | צילום: ZAIRI AZMAL BIN BURHAM BORHAN, 123RF

פעוט כבן חמש הובא היום (שני) לחדר המיון בבית החולים זיו שבצפת לאחר שהזריק לעצמו אטרופין. אביו הסביר כי הילד חזר הביתה לאחר ששיחק מחוץ לבית עם סימן דקירה מדמם בזרועו והמזרק בידו השניה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפעוט סיפר לאב כי מצא את המזרק ליד פח האשפה הציבורי. "מיד בדקתי, ומסתבר שמחוץ לפח הונחה קופסת קרטון פתוחה ובה מסכת אב"כ ומזרק אטרופין", הסביר האב. האב הזעיק את כוחות מגן דוד אדום, שהבהילו את הפעוט לבית החולים.

הצוות הרפואי עידכן כי הילד הגיע בהכרה, אולם עם אישונים מורחבים, דפיקות לב מואצות ונפיחות באזור ההזרקה. לאחר טיפול ראשוני מצבו הוגדר בינוני ויציב, והוא מטופל בנוזלים ותרופות נוגדות תסמיני אטרופין. עוד הזהירו את הציבור להמנע מהשלכת ערכות אב"כ, ולדאוג להביאם למשרדי פיקוד העורף. בנוסף, תרופות וציוד רפואי שאין בהם צורך יש להביא לקופות חולים או חדרי מיון.

מוקדם יותר הובאה לבית החולים תינוקת בת שנתיים שבאה במגע עם חומר הדברה רעיל וסובלת מהרעלת זרחן אורגני חריפה. היא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים כשהיא במצב אנוש, מורדמת ומונשמת: מבית החולים נמסר כי התסמינים דומים לפגיעה מנשק כימי. מפרטים ראשונים עולה כי הפעוטה שיחקה בבקבוק שהיה בו החומר - והוא נשפך עליה. חומר ההדברה היה מאוחסן בבקבוק שאינו אריזתו המקורית, ולכן זהותו המדויקת אינה ידועה והוא נשלח לבדיקות מעבדה.