רה"מ בביקורת על הנגבי (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
משבר ביחסים? נתניהו והנגבי | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר התיירות יריב לווין והציע לו את תיק התקשורת במקומו של השר המכהן צחי הנגבי, שנכנס לתפקידו לפני שלושה חודשים בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר הנגבי מונה לתפקיד במקומו של ראש הממשלה נתניהו כמחליף מקום, ומינויו פוקע בעוד ארבעה ימים. משמעות ההחלטה: או שנתניהו לא מרוצה מתפקודו של הנגבי במשרד התקשורת או שאינו תופס ממנו.

פנייתו של נתניהו לשר לוין מגיעה באותו השבוע שבו תאגיד השידור הציבורי "כאן" התחיל שידוריו, סוגיה שנחשבת לדרמטית עבורו של ראש הממשלה. אלא שהנגבי עצמו לא היה מעורב בהתקדמות הקמת התאגיד ופירוק רשות השידור, למרות העובדה שהוא מכהן כשר התקשורת.

אין תמונה
יעתר לבקשת נתניהו? השר לוין

החלטתו של נתניהו לוותר על תיק התקשורת התקבלה על רקע חשיפת התמלילים משיחות נתניהו-מוזס בחדשות 2. בטיסה חזרה מביקורו בארצות הברית אמר ראש הממשלה לכתבים כי החליט למנות את הנגבי לממלא מקומו במשרד התקשורת לתקופה של שלושה חודשים.

הנגבי מונה לשר התקשורת במקומו של ראש הממשלה לאחר שיו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג עתר לבג"ץ בדרישה שנתניהו ישעה את עצמו מהמשרד התקשורת. בג"ץ הורה אז לנתניהו לנמק מדוע הוא אינו עוזב את משרד התקשורת ושופטי בג"ץ ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לנמק מדוע לא הורה לנתניהו לעזוב את תפקידו בצל הפרשה.