שנתיים וחצי לאחר שהודיע כי הוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים, הודיע הערב (שני) גדעון סער כי הוא חוזר לפעילות. בנאום שנשא בסניף הליכוד בעכו, הציג השר לשעבר ומי שנחשב לאחד מיריביו המרים של ראש הממשלה בנימין נתניהו בליכוד את תכניותיו לעתיד. "הגעתי הערב להגיד לכם שתם פסק הזמן", אמר סער. כוונתו של סער לחזור לפוליטיקה נחשפה לראשונה היום בחדשות 2.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לפני שנתיים וחצי החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטים אחרי כמעט 20 שנה רצופות של שירות ציבורי", אמר השר לשעבר. "רציתי להיות עם המשפחה ורציתי להתמודד עם אתגרים אחרים, אבל גם לדברים הטובים יש סוף. המטרה שלי היא לחזק את הליכוד לקראת אתגרי העתיד. המטרה שלי היא להבטיח שתנועת הליכוד תוביל את המדינה גם בעתיד".

"חבר אמיתי". גדעון סער (צילום: חדשות 2)
"תם פסק הזמן" | צילום: חדשות 2


 
סער התייחס ליחסי ישראל-ארה"ב בתקופת הנשיא אובמה, ואף החמיא לרה"מ נתניהו על התנהלותו. "עברנו שמונה שנים לא פשוטות, מול ממשל שלא תמיד ראה עין בעין כפי שאנחנו ראינו, ואני רוצה לשבח את רה"מ בנימין נתניהו שעמד מול הלחצים בתקופה הזאת ושמר על האינטרסים שלנו בשמונה השנים האלה", אמר.

"אבל הלחצים, האתגרים, הבעיות, אינן במאחורינו. אנחנו מזהים סכנה של חזרה לאותה תביעה מישראל לחזור לקווי 67, דבר שאנחנו מאמינים ותמיד האמנו שמסכן את עתיד ישראל, מסכן את ביטחון ישראל. ומול הסכנה הזו צריך לחזק את כוח העמידה של העם, ולחזק את הליכוד כתנועה הפוליטית הלאומית המרכזית במדינת ישראל".

"עם ישראל כמהה לאחדות, לגישה שמאחדת", הוסיף. "אני מאמין שאנחנו כתנועה פוליטית יכולים להגיע לשיאי הכוח וההשפעה שלנו אי פעם. נעשה את הכל ביחד, מתוך גישה של אחדות. אם יש דברים שצריך לתקן נתקן אותם ביחד, מתוך גישה שרואה את טובת התנועה והמדינה במרכז, ללא שום שיקולים אחרים".

חוזר לאחר שנתיים וחצי של הפסקה

שמו של סער הוזכר כמועמד להתמודד מול נתניהו בבחירות המקדימות שנערכו בליכוד לפני כשנה. לאחר שמועות רבות, סער הבהיר בדצמבר 2015 כי לא יתמודד בשל הקדמת הבחירות - בהן זכה נתניהו שהיה המועמד היחיד. "בתיאטרון בובות אני לא נוהג לשחק. מאחל הצלחה לנתניהו בהתמודדות, כמו גם לשאר השחקנים בהצגה", אמר אז בעוקצנות.

ההודעה של סער על חזרתו לפוליטיקה מגיעה ימים ספורים בלבד לאחר שהוכרז כי רעייתו, גאולה אבן-סער, הייתה אמורה להגיש את מהדורת החדשות בתאגיד השידור הציבורי - מינוי שלא ייצא לפועל בעקבות הפשרה בין כחלון ונתניהו.

סער כיהן כשר החינוך בין 2009 ל-2013, ובממשלה הקודמת כיהן כשר הפנים מהקמתה ועד לפרישתו בנובמבר 2014 אז הוחלף על ידי השר גלעד ארדן.