ועדת האתיקה היא הועדה שאמורה לוודא שחברי הכנסת פועלים באופן הולם, ששומר על הכללים ועל הכבוד של הכנסת. הערב (חמישי) החליטו חברי הועדה כי אין מקום לצעדים נגד חברי הכנסת דוד ביטן ומיקי זוהר שהתנצחו עם הורים שכולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כחודש התקיים דיון בוועדה לביקורת המדינה בנושא יישום לקחי צוק איתן. במהלך הדיון התנצחו חברי הכנסת דוד ביטן ומיקי זוהר עם הורים שכולים ותקפו אותם. האירוע החריג עורר סערה ציבורית ופניות רבות - בהן זו של תנועת אומ"ץ - הגיעו לוועדת האתיקה בדרישה לבדוק את המקרה.

העימות המביש עם המשפחות השכולות בכנסת
הדיון בועדה לביקורת המדינה | צילום:

ועדת האתיקה סבורה כי הדברים שאמרו חברי הכנסת ביטן וזוהר והאופן שבו נאמרו יצרו תחושה קשה, והדברים אף זכו לגינוי פומבי מצד חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית", נכתב בהחלטת הוועדה בתשובה לפניית אומ"ץ. "עם זאת, לאחר שחברי הכנסת ביטן וזוהר התנצלו באופן פומבי בפני המשפחות השכולות, לא מצאה ועדת האתיקה מקום להתערב בעניין".

אמו של הדר גולדין בדיון בכנסת
אמו של הדר גולדין בדיון בכנסת | צילום:

הדברים האלה עוררו כעס בתנועה, יו"ר התנועה מעוזיה סגל סבר שהתנצלותם של שני חברי הכנסת לא מספקת והוא מבקש לקיים דיון בעניין ולהטיל עליהם את הסנקציות שניתן. לדבריו יש לדרוש מחברי הכנסת להפקיד על כללי מוסר ודרך ארץ.

מעוזיה סגל, יו"ר אומ"ץ
מעוזיה סגל, יו"ר אומ"ץ | צילום:

חבר הכנסת זוהר אמר בתגובה: "האירוע נופח מעבר לכל פרופורציה, התנצלתי בפני משפחת גולדין גם באופן אישי ואני שמח שהאירוע הזה מאחוריי". חבר הכנסת דוד ביטן בחר שלא להגיב.