חולדאי. יתחיל קדנציה חמישית (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

לאחר התלבטות ממושכת ולא מעט לחצים שהופעלו עליו, החליט ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שלא להתמודד לראשות מפלגת העבודה. חולדאי מתכוון לרוץ לכהונה חמישית בראשות העיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

השמועות על ריצתו האפשרית של ראש העיר הוותיק לראשות העבודה החלו בספטמבר 2015, אז שיגר איגרת לחברי המפלגה, בה התייחס להליך הפריימריז במפלגה.

חולדאי אומנם לא אמר באופן מפורש כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה, אך בצעד יוצא דופן התערב בפריימריז. "נושא ארגון המפלגה ובחירת מוסדותיה נראה על פניו טכני, אבל יש לו משמעות רבה לגבי היכולת שלנו להתארגן, לגייס את הכוחות ולהביא קהלים נוספים לתמוך במפלגה", כתב אז חולדאי.

ראש עיריית תל אביב אמנם שיבח את ההחלטה של הרצוג להמנע מכניסה לממשלת נתניהו, אך קרא לקבוע מועד לבחירת יושב ראש למפלגה. חולדאי אף התייחס לשינוי שם המפלגה במסגרת האיחוד בין מפלגת העבודה לתנועה בראשות לבני ואמר: "הייתי רואה בחיוב אם תחזור המפלגה לשמה המקורי, בעיניי יש לכך משמעות ערכית".

באיגרת התייחס חולדאי ל"דרכה הרעיונית של המפלגה" והכריז כי "הנושא החשוב ביותר על סדר היום הלאומי הוא הצורך הדחוף והמידי של ישראל להתניע את התהליך המדיני ולהביא לידי היפרדות מהפלסטינים".