באירוע שבתרבות שנערך היום (שבת) בעפולה, התייחס שר הביטחון לשעבר משה יעלון למגוון נושאים ביטחוניים, והקפיד לתקוף את שר הביטחון הנוכחי ליברמן, וגם את ראש הממשלה נתניהו. "תשאלו את עצמכם אם כל המילים שנזרקו לחלל האוויר כשהייתי שר ביטחון, ביקורת על מה שנעשה, לחסל את חמאס, אולטימטום של 48 שעות להנייה, חומת מגן 2 באיו"ש, סיכול ממוקד עם מטוסים באיו"ש, אז למה הוא לא עושה את זה?", תקף יעלון. "ולכן כשאנשים מתנהגים כך, אני בסופו של דבר גם לא מוכן לקנות מהם מכונית משומשת, אני לא סומך עליהם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לצד הביקורת על שר הביטחון, תקף יעלון גם את ראש הממשלה והתייחס לחקירות הרבות שמתנהלות נגדו. "זה עניין של תרבות פוליטית, ברור שזה לא עשן בלי אש", אמר יעלון. "בבריטניה או בארה"ב בתרבות הפוליטית שלהן, איך שעולה הנושא ונפתחת חקירה אנשים מתפטרים. אז אצלנו מישהו בעבר חיסן את עצמו ועברה חקיקה שרה"מ לא יצטרך להתפטר, אבל מרגע פתיחת חקירות, 3 לפחות, ראש הממשלה היה צריך להתפטר מזמן".

על המשך דרכו הפוליטית, אמר יעלון כי הוא יודע שאי אפשר לעשות את זה לבד ולכן הוא בונה את כוחו הפוליטי ואינו פוסל את האפשרות לחיבורים. "גם בליכוד יש אנשים שמרגישים אי נחת מהדרך הנוכחית, אני בכוונה משאיר את הכל פתוח ואת ההחלטה הפוליטית שלי אשאיר לבוא העת", אמר. "אני רוצה להגיע לכמה שיותר אנשים, אנחנו נפגשים כולם עם כולם. אני נפגש עם מי שנקרא מבחינתי ימין ממלכתי ומרכז, אני פוגש אנשים מהציונות הדתית שבאים אלי, אנשים מהליכוד שבאים אלי. ימים יגידו אילו חבירות יהיו לקראת הבחירות הבאות.

עוד התייחס שר הביטחון לשעבר לאיומים הביטחוניים על ישראל. "אני חושב ששלוש שנים של שקט מדברות בזכות עצמן, שקט חסר תקדים, וזה לא כי הם נעשו ציוניים", אמר יעלון על החמאס בעזה. "השכלנו לקבוע, עוד כשהייתי שר ביטחון, מדיניות מאוד ברורה ביחס להתפתחויות באזור, כי המזרח התיכון עובר תהליך חסר תקדים".

"כשזה נוגע לסוריה ואתה מגלה פתאום מלחמה, ובתוך סוריה יש הרבה מאוד גורמים, גם המשטר, גם אירן, וגם רוסים וגם דאע"ש ואל-קאעידה, צריך לקבוע מדיניות אחראית ושקולה שמצד אחד אתה שומר על האינטרסים שלך ומצד שני אתה לא מתערב", הוסיף. "כי אם ישראל תתערב לטובת צד אחד היא תשרת את הצד השני, לכן קבענו קווים אדומים. מי שייפר את ריבונותינו ירגיש מיד את נחת זרוענו. ברוב המקרים יורים משטחים שהם בתחום האחריות של המשטר הסורי, אבל היה מקרה אחד שדאע"ש פתח באש - והתנצל". עוד הביע יעלון תמיכה במתקפה האמריקנית בסוריה, ואמר כי הוא "מקווה שמה שהממשל האמריקני עשה מסמל מדיניות חדשה ולא מקרה חד פעמי".