כשעה לאחר שהחל בבית המשפט הדיון בטענות לשיבושים בבחירות להסתדרות, בעקבות עתירה שהגישה סיעת "הבית החברתי" של חברת הכנסת שלי יחימוביץ', הורה השופט איתן אורנשטיין לחדש את ספירת הקולות. ספירת הקולות תתחדש בשעה 14:30. אמש (רביעי) הורה אורנשטיין לעצור לאלתר את ספירת הקלפיות ודרש מניסנקורן ויחימוביץ' להגיש את תגובתם לקראת הדיון המחודש היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עו"ד לירז הודיע לפני דקות אחדות כי אנו מקבלים את הצעת השופט לחידוש הליך הספירה", נמסר ממטה יחימוביץ'. "במקביל, הודיע עו"ד לירז כי הוא נערך להגשת עתירה לפסלות הבחירות". בדיון טענו נציגיו של ניסנקורן כי ההחלטה מאמש לעצור את ספירת הקולות היא מקרה חריג העולה שעלותו נאמדת במיליוני שקלים, וגורם להסתדרות נזקים כספיים ותדמיתיים.

הבוקר הסבירה יחימוביץ' מה עמד מאחורי העתיר שהגישה. "יש אלפי עדויות של רמאות וזיופים מאוד יצירתיים, מובנים ומתוכננים", אמרה בראיון לרשת ב'. "משאית יוצאת מחיפה עם קלפיות בחצות ומגיעה לתל אביב רק ב-10:30 בבוקר, מטיילת כל הלילה. הקלפיות לא מאובטחות, פתוחות, ללא אזיקונים".

מעטפות ממוספרות
מעטפות ממוספרות | צילום:

בתמונות שהציגה יחימוביץ' בפני בית המשפט נראות מעטפות הצבעה ממוספרות, מהן עולה חשד אפשרי כי מישהו ניסה לעקוב אחר זהות המצביע ולמנוע בחירה חשאית. בתמונות אחרות נראות קלפיות פתוחות ללא שמירה ופיקוח. עדויות אלה משמשות כראיות של הסיעה נגד ניסנקורן בבית המשפט.

אין תמונה
יחימוביץ' וניסנקורן

יחימוביץ' הבהירה כי סיעתה תדרוש בחירות חוזרות. "בכל פעם שהפסדתי, אני לא חושבת שיש פוליטיקאי אחר שאמר כמוני - 'אני מקבל את ההכרעה' - אבל כאן הייתה מערכת אלימה ושיטתית של הבוחר", הסבירה.

בריאיון הבוקר לגלי צה"ל הדף יו"ר ההסתדרות ניסנקורן את טענות יחימוביץ'. "זהו מסע הסתה שקרי", אמר. "בואו לא ניתן להחלטה של השופט משמעות שאין בה". מסיעת 'עוגנים' בראשה עומד ניסנקורן נמסר בתגובה רשמית: "מרגע לרגע מתברר שהקשר של יחימוביץ' עם העולם אובד. היא ממשיכה להילחם בצורה פתטית".