גלנט וכחלון (ארכיון) (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

גורמים פוליטיים בכירים טוענים הערב (שישי)  כי בקרוב יפוטר השר גלנט מתפקידו כשר השיכון, זאת בעקבות הסכסוך בינו לבין יו"ר מפלגתו משה כחלון על רקע התקרבותו לליכוד. לא ברור כמה זמן בדיוק זה יקח, אבל לטענת הגורמים כבר אין דרך חזרה מהמשבר האחרון - והפור מבחינת כחלון נפל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כבר לפני שלושה חודשים החל כחלון לאבד סבלנות כשהבין שגלנט ממשיך לעבוד בשביל הליכוד ולא בשביל כולנו. בעקבות הדברים שוחח כחלון עם נתניהו והתייעץ איתו האם להזיז את גלנט ממשרד השיכון למשרד הכלכלה או לפטר אותו כליל, אך לא התקבלה החלטה. עכשיו נראה שהסבלנות של כחלון פקעה לחלוטין ובקרוב גלנט ימצא את עצמו מחוץ לשולחן הממשלה.

הסמכות לפטר שרים נמצאת אמנם בידי ראש הממשלה נתניהו, אך לכחלון יש את הסמכות לקבוע מי יהיו שרי המפלגה ולכן תפקידו של גלנט נמצא בידיים שלו. המחלוקת בין השרים אינה שאלה של אידיאולוגיה, אלא סובבת סביב שאלה של נאמנות. כך למשל בימים האחרונים התקיים אירוע נוסף של משרד השיכון, אליו הוזמנו לא מעט ראשי רשויות של הליכוד.

מוקדם יותר השבוע נחשף הסיפור מאחורי המתיחות הקשה בצמרת מפלגת "כולנו": לפני כחודש וחצי נפגש שר השיכון יואב גלנט עם חברי מרכז ליכוד בנתניה. לפי חברי המרכז, אמר להם גלנט בפגישה שהוא כבר סגור עם נתניהו על ריצה בליכוד. "אני בשליחות ביבי, אחרי שיעלון הלך אני אהיה על המשבצת הביטחונית בליכוד", ציטט חבר מרכז מדבריו.

כאשר שאלו את גלנט מה עם כחלון הוא השיב: "אני כבר ילד גדול". אחד החברים מיהר לעדכן את כחלון שנמצא איתו בקשר טוב עוד מימיו בליכוד, ומאז המתיחות בין שני בכירי כולנו בשיאה, עד כדי דיונים בשאלה אם לפטר את גלנט.