"מעוניין להרחיב את השורות", הרצוג (צילום: פלאש 90)
"נתמוך במהלך מדיני", הרצוג | צילום: פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הבהיר היום (שבת) כי סיעתו תעניק תמיכה לראש הממשלה נתניהו - אם האחרון יבחר לבצע מהלך מדיני מול הפלסטינים. "אחרי הביקור של טראמפ נדע אם יש לנו ראש ממשלה שמבין את הצורך בהסדר או ראש ממשלה שמתכוון להמשיך ולהתחמק מהאתגר", אמר הרצוג באירוע שבתרבות בראשון לציון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה שתהיה לנתניהו תמיכה מאתנו למהלך מדיני - זה ברור." אמר הרצוג. "אך את השאלה דווקא צריך להפנות לדוד ביטן, ליריב לוין ולמירי רגב. מה שהפיל את הליכוד לאורך כל הדרך - היה הליכוד. ביבי צריך להחליט האם הוא עובד עבור עם ישראל או עובד עבור ביטן ורגב". מאוחר יותר הדגיש יו"ר המחנה הציוני כי התכוון לתמיכה של האופוזיציה, ולא בהצטרפות לקואליציה של נתניהו.

הרצוג אמר את הדברים לקראת ביקורו הצפוי של נשיא ארצות הברית טראמפ, ועל הדיווחים לקראת חידוש התהליך המדיני. "שליחו של הנשיא למזרח התיכון אמר לי באופן חד משמעי שטראמפ נחוש להביא להסדר בינינו לבין הפלסטינים", טען.

אתמול מסר בבית הלבן היועץ לביטחון לאומי הרברט מקמאסטר הודעה רשמית לקראת ביקורו של טראמפ במזרח התיכון, בו פירט את תוכניותיו לקראת הפגישות הצפויות במהלכו. בהודעה צוין שהנשיא האמריקני צפוי להביע את שאיפתו "לכבוד ולהגדרה עצמית לפלסטינים ולשלום בר-קיימא" כשייפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן. "בפגישתו עם עבאס, טראמפ יביע את שאיפתו להשגת כבוד והגדרה עצמית לפלסטינים", אמר מקמאסטר בהודעתו והוסיף שהנשיא ייפגש גם עם המנהיגים הישראליים, נתניהו וריבלין, ויבטיח את מחויבותה העמוקה של ארה"ב למדינה היהודית.

כשנשאל מקמאסטר על ידי הכתבים האם הנשיא האמריקני יצליח בביקורו הקרוב להביא את את נתניהו ואבו מאזן לפגישה, ענה היועץ: "זה תלוי בנשיא טראמפ ובמנהיגים אחרים". בנוסף ציין מקמאסטר כי התוכניות הסופיות עדיין לא גובשו בעניין.