יו"ר תאגיד השידור הציבורי, גיל עומר, הגיב הערב (שבת) בריאיון בלעדי ל"פגוש את העיתונות" לפשרה בין נתניהו וכחלון ותקף בחריפות את החלטה לסגור את מחלקת החדשות. "אני עצוב היום על מה שקרה פה בשבוע האחרון בצרוה שקשה לתאר אותה, אני עצוב על מה שקרה לנו, על הדמוקרטיה שנרמסה בצורה שאי אפשר להמעיט בחשיבותה. השבוע הפכנו במחי יד, להיות טורקיה או רוסיה", הבהיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בדברי הימים של המדינה הזו, השבוע הזה, אם זה לא ישתנה, יזכר לדיראון עולם, דגל שחור כבד הונף על העניין הזה, משום שרמסו את הדמוקרטיה, מה קרה פה?", אמר עומר. "הממשלה באה והשתלטה על גוף שידור ציבורי, רה"מ שמ חליט שהוא ימנה את המגישים ואת העורכים, ואת הכתבים, זה באמת דגל שחור. זורקים פה מאות עובדים רק בגלל ששלושה-ארבעה מהם לא באים טוב לרה"מ".

רה
נתניהו והנגבי בישיבת הליכוד | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

עומר אמר כי טענותיהם של הפוליטיקאים לפיהן אין פיקוח על התאגיד אינו נכון. "לתאגיד יש מועצה אזורית עם 11 אנשים שכולם אנשי ציבור מעולים", ציין. "פתאום זה בסדר ועושים מבנה דומה. למה? בשביל מה צריך את זה?".

"שאלתי את עצמי לפני מספר חודשים, מה הדבר הזה קשור אליי, איך אני הגעתי לסיטואציה הזו, ואין לי תשובה", שיחזר עומר. "קמתי בוקר אחד וקראתי 'בישראל היום' שאני שמאל קיצוני, אני נציגו ושליחו של נוני מוזס, ואני חטפתי את התאגיד. מעולם לא שמעו ממני דעה פוליטית, אני עוסק בתקשורת הרבה שנים, מעולם לא הייתי בהפגנה, אפילו אין לי פייסבוק".

הפגנת עובדי התאגיד
הפגנת עובדי התאגיד, הערב | צילום: חדשות 2

עומר טען כי הסיבה שהפוליטיקאים החליטו לסגור את התאגיד היא כי מדובר באנשי מקצוע רציניים. "הסיבה היחידה היא שהבינו שמדובר באנשי מקצוע, ואין יכולת להשפיע מי ייבחר", טען. "הקמנו את גוף התקשורת הכי פלורליסטי ומגוון, שנותן ייצוג לכל השכבות, אין גוף תקשורת מאוזן כזה במדינת ישראל, ואת זה הולכים לזרקו לפח בגלל גחמה".

עומר טען כי אצר את השיחה ותיקן את המקורב. "הכספים של הציבור ואני אומר בצורה ברורה, אין לנו אג'נדה נגד רה"מ ואף אחד אחר", אמר. "אנחנו אנשי מקצוע ותפקידה של העיתונות לחקור".

עומר סיכם ואמר שימשיך להילחם בהחלטה. "אנחנו נילחם כל עוד אנחנו יכולים", הכריז. "לא יכול להיות שככה מפוטרים אנשים. מאות אנשים נזרקים לרחוב בגלל העניין הזה, כספי ציבור מתבזבזים, לא יכול להיות שהדמוקרטיה נרמסת ככה".

מהליכוד נמסר בתגובה: לנתניהו אין אובססיה לתקשורת. לתקשורת יש אובססיה עם נתניהו. התקשורת מייצגת רק חלק קטן מהציבור. ראש הממשלה מאמין שהדרך לתקן זאת היא הוספת תחרות בשידור מסחרי והבטחת שידור ציבורי מקצועי ועצמאי.