שר האוצר משה כחלון תקף היום (חמישי) בחריפות את אשת העסקים רעיה שטראוס, שהיתה בעברה מבעלי קבוצת "שטראוס", לאחר שהבוקר המליצה לציבור שלא לאכול עגבניות בשל מחירן. "זה הכי עצוב שאנשים אטומים שנוזל להם שומן מהשפתיים אומרים לאחרים לא לאכול עגבניות, ובו זמנית תוקפים אותי על כך שאני מוזיל מחירים", אמר כחלון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנשים מדושני עונג מותחים עליי ביקורת שאני מוזיל מחירים ומחזיר תקווה לצעירים", תקף שר האוצר את שטראוס בנאומו בוועידת אצבע הגליל השנייה. "רעיה שטראוס לא אוכלת עגבניה? קודם שתשמש דוגמה ואז שתגיד לאחרים מה לעשות. אין לי טענות אליה ישירות אלא על הדרך".

כחלון אמר את הדברים לאחר שהבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" ריאיון עם אשת העסקים, בה מתחה ביקורת על הממשלה בעקבות מחאת החקלאים. "איפה המנהיגות שאומרת 'חבר'ה, עכשיו אין עגבניות, תאכלו משהו אחר'?, אם מחירה של העגבנייה יקר - זה אומר שצריך להרוס את כל החקלאות?", תהתה.

בריאיון בגלי צה"ל שהתקיים לאחר פרסום דבריה, הסבירה שטראוס את טענתה. "אני תושבת הגליל, והחקלאות היא מקור פרנסה משמעותי פה. להפקיר את החקלאים זה להפקיר את הגליל ואת הנגב, זה לחסל ישובים שלמים", אמרה. "אנחנו מדינה קטנה, אין לנו את שוק של מיליונים - לכן כן יותר יקר פה. שכחנו את המשמעות של המדינה, של לחיות בארץ, של להיות אזרח ישראלי. אולי זה אכזרי, אבל אם משהו יקר - אז שיאכלו משהו אחר. הארץ שלנו משופעת בפירות וירקות, לא חייבים להיצמד לעגבנייה".