דרעי: שלא יחשבו שאנחנו פראיירים (צילום: פלאש 90, חדשות)
"הציבור המזרחי מפסיק לשתוק". דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות

"לא נשתוק יותר, לא נעבור לסדר היום על דברי סדן": בש"ס זועמים על דבריו של יו"ר דירקטוריון חדשות 10, רמי סדן - מה שהוביל לשיחה בין יו"ר המפלגה דרעי לראש הממשלה נתניהו, השוהה במוסקבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השר דרעי שוחח עם נתניהו - ולאחר השיחה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שוחחתי כעת עם ראש הממשלה והבהרתי לו בצורה ברורה כי ש"ס לא תעבור לסדר היום על דברי הבלע והגזענות של רמי סדן. מזרחים לא שותקים יותר"‎.

"בישיבה סגורה אנשים מרשים לעצמם להוציא את האמת הכואבת", הוסיף דרעי. "בישראל 2016 יש גזענות. בישראל 2016 בזים לציבור המזרחי. בישראל 2016 יש מי שמרשה לעצמו להתנשא על ציבור שלם שהוא חלק ממדינת ישראל"."מצביעי ש"ס הם מאות אלפים של מזרחים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן", הוא הוסיף. "אנחנו כאן בשביל להישאר, אנחנו כאן בשביל לומר לאנשים כאלה שבישראל 2016 לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה".

מוקדם יותר היום, דרשו חברי ש"ס מנתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, לפטר לאלתר את סדן מתפקידו: "כל עוד שדבר זה לא יבוצע, חברי הכנסת של התנועה יצביעו במליאת הכנסת כראות עיניהם", הבהירו במפלגתו של השר אריה דרעי. אחד מחברי הסיעה, ח"כ יגאל גואטה, כבר הודיע ליו"ר הקואליציה כי עד לפתרון העניין עם סדן, אין לחשב את קולו בהצבעות.

לגינויים הצטרף הערב גם שר האוצר, משה כחלון, שאמר כי "אם הדברים אכן נאמרו מדובר באמירות חמורות ואומללות. לשר דרעי ולמצביעי ש"ס מגיעה התנצלות. אם הוא לא יתנצל צריך לחזור ולבדוק מי מינה אותו. אני אומר לכל אנשי הציבור, יש מספיק שסעים ופילוג בחברה ואין צורך להחמיר את המצב. כפי שנאמר חכמים היזהרו בדבריכם".

סדן מכחיש: "מנסים לסכל את המינוי"

בשיחה עם חדשות 2 Online טוען רמי סדן כי הדברים המיוחסים לו בעיתון הארץ "לא נאמרו מעולם, אפשר לבדוק את זה עם מי שנכח בישיבה, זה הכל. הדברים פשוט לא נאמרו". הוא טען כי איש מסביבת ראש הממשלה לא דיבר איתו. "כל המינוי הזה בא על רקע מקצועי וזה לא קשור בשום צורה לסביבת ראש הממשלה", הוא אמר. "מישהו מחברי הדירקטוריון שלא נבחר מנסה לסכל את המינוי".

סדן ונתניהו בשנת 1996 (צילום: סער יעקב, לע"מ)
סדן ונתניהו בשנת 1996 | צילום: סער יעקב, לע"מ

מאוחר יותר, הוסיף בריאיון לגלי צה"ל: "איך אפשר בכלל לדבר או לחשוב ככה? יש מישהו שלא מרוצה מהמינוי הזה, היו מתמודדים אחרים. אנשים מרשים לעצמם כל מיני דברים. יש לכך משמעות פוליטית, מישהו מבין מה הוא עושה ורוצה להביא מהלך. דיברתי היום עם שלושה חברי שדירקטוריון ושאלתי אותם האם עלה הנושא, והם אמרו שלא היה ולא נברא".

סדן הדגיש כי הוא לא מתכוון להתפטר מתפקידו: "אני מתפלא שתנועת ש"ס ניזונה מעובדות שלא ברור לי מאיפה הן באו ואני לא מתכוון להתייחס לזה".