"'הארץ' הלך וירד מן הפסים" - כך הצהיר היום (שישי) חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) בראיון לתכנית "אולפן שישי". לדבריו, "את המנוי שלי לעיתון הפסקתי מזמן, כשהחלטתי שזה ביטאון של שמאל רדיקלי, כי אני לא מכניס רדיקלים אליי הביתה".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"על כבודי אני מוחל, אבל לא על כך שהם אומרים שחיילי צה"ל הם רוצחי ילדים חסרי אבחנה", המשיך לפיד, "יש לי בן בצבא, ובאמת מדובר בצבא הכי מוסרי בעולם: אני רואה את ההנחיות שהם מקבלים ואת ההקפדה עליהן. אף ישראלי לא צריך למחול על זה".

"כשאני מתראיין ברחבי העולם ומגן על ישראל, מציגים בפני את מה שאומרים האיסלמיסטיים ואני מסביר שחופש הביטוי הוא לא חופש לשקר ולהכפיש - וזה תקף גם לגבי עיתון 'הארץ'", הוסיף חבר הכנסת, "זה סוג של התרת דם, ואני לא מוכן לעבור על זה בשתיקה. זה לא עיתונות, ואני אומר את זה כמי שהיה שנים ארוכות עיתונאי".

לדברי לפיד, "העיתון הזה מתורגם לאנגלית ומופץ בכל העולם, ואנשים קוראים את זה וחושבים שזו האמת - כי זה מגיע מעיתון ישראלי! שיתכבדו נא אבירי חופש הביטוי ויספגו גם את חופש הביטוי שלי", הוסיף.

לפיד העביר בראיון גם ביקור על מערך ההסברה הישראלי, והסביר כי הוא עוסק בכך על אף שהוא חבר אופוזיציה. "הנושא הזה מחולק בין חמישה או שישה גורמים שונים, וככה לא מנהלים מדיניות. על המלחמה ב-BDS אחראי גלעד ארדן והוא מלא כוונות טובות, אבל הוא השר לביטחון פנים ויש לו אינתיפאדת סכינים על הראש ", הסביר, "לכן, כשאני בחו"ל אני מגן על מדינת ישראל - בשביל זה בחרו אותי. אני גם חבר ועדת חוץ וביטחון ויודע שמדינת ישראל זקוקה להגנה והסברה סבירה".

מעיתון "הארץ" נמסר בתגובה: "מאמרו של גדעון לוי מתח ביקורת לגיטימית ומנומקת על סגירת התיק נגד אל"מ ישראל שומר, שהרג נער פלסטיני שיידה אבן על רכבו ונמלט. מצער לגלות שהציונות של לפיד מסתכמת בשלוש יריות בגב ובהשתקת ביקורת על השלטון. לפיד מתחשבן עם 'הארץ' שחשף את קומבינת הדוקטורט שלו ואת השקר של 'מלחמתו בחרם נגד ישראל', שהסתכמה בהודעת וואטסאפ. נמשיך בעבודתנו העיתונאית גם לנוכח ההסתה של יו"ר יש עתיד".