"עליו להתנצל". ח"כ גליק (צילום: חדשות 2)
יהודה גליק. ארכיון | צילום: חדשות 2

בעקבות התפטרותו של שר הביטחון משה יעלון הבוקר (שישי) מהממשלה ומהכנסת, ייכנס לכנסת מספר 33 בליכוד - יהודה גליק. גליק, הידוע בדעותיו הימניות ובמאבקו בהגבלת כניסת יהודים בהר הבית שאף הובילו בעבר לניסיון התנקשות בחייו, העביר בימים האחרונים גם לא מעט ביקורת על מינוי ליברמן לתפקיד שר הביטחון - אותו מינוי שהוביל בעקיפין לכניסתו לכנסת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"שמח מאד שהקואליציה בדרך להתרחב", כתב גליק לפני כיומיים בחשבון הטוויטר שלו. "מחבק את שר הביטחון בוגי יעלון ומבקש ממנו בכל לשון של בקשה שלא יעלה על דעתו לעזוב. זקוקים לך בוגי!". כמו כן כתב גליק: "שמח שישראל ביתנו יצטרפו לממשלה אבל ליברמן במקום יעלון בביטחון - לא ראוי".

עוד הרחיב פעיל הימין והסביר מדוע הוא מתנגד למינוי ליברמן לשר ביטחון. "חבריי מימין הבעיה שלי עם ליברמן כשר ביטחון לא קשור לדעות הפוליטיות - סגנון הדיבור, שינוי דעות פוליטיות לפי אופנה, חוסר האמון ברה"מ. מספיק?"

יהודה גליק (51) נולד בארצות הברית ב-1965. כשהיה בן שמונה עלה לישראל עם משפחתו וגדל בבאר שבע. הוא שירת בצה"ל, תחילה בחיל השריון לואחר מכן בחיל המודיעין. בעל תואר ראשון בהוראת תנ"ך ותורה שבעל פה, תואר שני בתולדות עם ישראל, ותעודת מורה דרך מטעם משרד התיירות.

מאז 2008 עומד גליק בראש ארגון "הקרן למורשת הר הבית" ומיזם הליב"ה שעוסקים בעידוד עליית יהודים להר הבית. הוא ידוע במאבקו בהגבלת כניסת יהודים להר הבית. באוקטובר 2014 נורה גליק על ידי פלסטיני תושב אבו תור, כשיצא מהכנס השנתי של פעילי הר הבית במרכז מורשת בגין בירושלים, והובהל לבית החולים במצב קשה מאוד.‏

המתנקש, מועתז חיג'אזי, עבד כשנה במסעדת "טרסה" הפועלת במתחם מרכז מורשת בגין והיה פעיל הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. כעשר שעות לאחר שירה בגליק הוא נורה למוות בידי כוח ימ"מ.‏