הרצוג ויחימוביץ', ארכיון (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
יחימוביץ והרצוג | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

הרצוג ממשיך לספוג אש מבית בעקבות נאומו, שבו קבע כי "יש תחושה שאנחנו תמיד אוהבי ערבים": חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) התייחסה הבוקר (חמישי) לעצרת התמיכה בחייל היורה אלאור אזריה וניצלה את ההזדמנות כדי לתקוף את יושב ראש המפלגה שלה בשל ההתבטאות השנויה במחלוקת שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יחימוביץ' התייחסה בדבריה לקריאות של חלק מהמפגינים בעצרת, שיצאו בין היתר נגד הרמטכ"ל יעלון. "האם כעת יותר ברור למה כה פסול להתרפס בפני הגזענים שונאי צה״ל והמדינה האלה, להסביר להם בדחילו ורחימו שחלילה איננו 'אוהבי ערבים'?", כתבה כשהיא מתייחסת לדבריו של הרצוג, "כמה שגוי לבסס את הגדרת זהותנו הערכית על בסיס ה'קללות' שהם מטיחים בנו?".

בכך מצטרפת יחימוביץ' לחברי כנסת נוספים שכבר גינו את דבריו של הרצוג. "אני לא יודע אם הוא מכוון אליי או ל-20% מאזרחי המדינה", אמר אתמול חבר הכנסת זוהיר בהלול בראיון לגלי צה"ל, "כנראה שהמסלול החד מביא את המפלגה לאובדן זהות". יושב ראש הרשימה המשותפת איימן עודה הגיב לדברים בחריפות רבה יותר, וקרא להתפטרותו של הרצוג מתפקידו: "הרצוג אינו רלוונטי ואינו מנהיג, וכבר מזמן היה צריך להתפטר מראשות האופוזיציה. הרצוג הפך עצמו לחקיין זול וחיוור של נתניהו".

אפילו שר החינוך נפתלי בנט גינה את הדברים. "לאחרונה נהייתה אופנה לתקוף את ערביי ישראל, ואני רוצה לומר: ערביי ישראל לא נוהרים, לא זועבי'ז, ואנחנו לא שונאים אותם", אמר בטקס הרמת כוסית במשרד החינוך, "ערביי ישראל הם חמישית מאזרחי ישראל, ילדיהם הם תלמידי מערכת החינוך הישראלית - אני שר החינוך של כולם ואנחנו אוהבים את כולם. אני חושב איך הייתי מרגיש לו אני הייתי ילד ששומע כאלה דברים ברדיו, ודווקא לקראת חג הפסח אנחנו צריכים לגלות יותר תבונה, רגישות ואהבה".

הרצוג, מצידו, סירב להביע חרטה על דבריו. "שמעתי שיש כמה שלא מרוצים מהגישה הציונית שלי", כתב אתמול הרצוג בחשבון הטוויטר שלו, "אם הם רוצים שיושב ראש המחנה הציוני יעדיף אינטרסים של פלסטינים, יש לי מסר בשבילם: שיחשבו מסלול מחדש".