דרעי וסדן, ארכיון (צילום: פלאש 90, פייסבוק)
סדן במכתב לדרעי: "שופכים את דמי" | צילום: פלאש 90, פייסבוק

ההתבטאות והסערה: יו"ר דירקטוריון חדשות 10 רמי סדן שלח מכתב פתוח ליושב ראש ש"ס אריה דרעי ולחברי הכנסת של המפלגה ובו הכחיש את הציטוטים שיוחסו לו - ציטוטים שבגינם דורש דרעי את פיטוריו לאלתר. "אני כותב אליכם מלב מדמם, שבוע שופכים את דמי לשווא", כתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מכל ציטוטי השקר, המילה היחידה שהזכרתי הייתה 'אליטות'", הבהיר סדן. "'ש"ס', או 'דרעי' לא הוזכרו כלל. כן אמרתי, ואני אומר גם כעת, כי חייבים לפתוח את ערוץ 10 לא רק לאליטות, אלא לכל הציבורים: החרדי, הספרדי, המתנחלי, הרוסי והערבי. ערוץ שיפנה רק לאליטות לא יתקיים. אלו היו דבריי ותו לא, ההפך הגמור מכל מה שצוטט".

"כמוכם גם אני חושב שאסור שאדם ששונא ספרדים או גזען ישמש בתפקיד ציבורי, אלא שלא יעלה על הדעת ואיני מסוגל כלל לחשוב או להרגיש שנאה", כתב, "ודאי לא לציבור שלם וודאי לא לציבור הספרדי היקר החם והאוהב. בימים אלו אני מכיר ופוגש אישה מרוקאית מופלאה למטרת נישואין. זה נדמה לשונא ספרדים? לשונא ש"ס?".

"ישיבת הדירקטוריון בה כאילו אמרתי דברים מזעזעים הייתה לפני 10 ימים. איך זה לא יצאו מיד ואמרו - אלא רק לאחר שנבחרתי לתפקיד? זו אמינות? 8 חברי דירקטוריון העידו בכתב שלא שמעו כלל את המילה 'ש"ס' או 'דרעי'. היחיד שמספר אחרת הוא עובד בעל אינטרסים שחושש אולי למקומו, לשווא".

בשעות הצהריים נפגשו השר דרעי וראש הממשלה נתניהו לדיון בנושא. בהודעה שנמסרה בתום הפגישה נכתב כי "השר דרעי השמיע לרה״מ את דעתו הנחרצת וסוכם להמשיך בשיחה לאחר חג השבועות". לאחר ההתבטאות של סדן איימו בש"ס כי אם סדן לא יפוטר, לא יצביעו עם הקואליציה.