הרצוג (צילום: Isaac Harari  / Flash 90)
"מגנה את הדברים בתוקף", הרצוג | צילום: Isaac Harari / Flash 90

יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג מתח ביקורת חריפה על דבריו של חבר סיעתו - ח"כ זוהיר בהלול, בעקבות טענתו לפיה הפלסטיני שדקר חייל בחברון לפני כשלושה שבועות אינו מחבל. "אני דוחה ומגנה בתוקף את האמירות הללו", כתב הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבהרתי לח"כ בהלול שאני דוחה ומגנה בתוקף את האמירות שלו", הצהיר יו"ר המחנה הציוני. "הסברתי לו שעמדת המפלגה היא שמחבל הוא מחבל, ולא משנה אם יצא לרצוח ערבים או יהודים".

הרצוג אף התייחס לתגובת סיעת "הבית היהודי" לדבריו של בהלול, שטענו כי המחנה הציוני הפכו למפלגה פוסט ציונית והוסיפו כי "רבין מתהפך בקברו". "עדיף שיסתמו את הפה", כתב. "מנהיגים בבית היהודי שמובילים את קמפיין הגזענות ואת הניסיון לשחרר את החשוד ברצח בדומא - עדיף שיפסיקו להטיף לנו מוסר".

גם ראש הממשלה גינה את דבריו של ח"כ בהלול ואמר כי הם מבישים. "חיילי צה"ל מגינים בגופם על חיינו מפני מרצחים צמאי דם", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו בתגובה לדברים. "אני מצפה מכל אזרחי ישראל, ובייחוד מחברי הכנסת, להעניק להם גיבוי מלא".

"הדברים אינם משקפים את עמדת המחנה הציוני"

מוקדם יותר מחו גם חברי הסיעה על דבריו של בהלול. "אנו מצויים בתוך גל טרור וכדאי שממשלת ישראל תתחיל לפעול נגדו ביעילות", אמרו בסיעה. "המחבל בחברון הוא כמו כל מחבל. דבריו של חבר הכנסת בהלול אינם משקפים או מייצגים את עמדת המחנה הציוני".

בהלול שב בריאיון בתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל על טענותיו בנוגע לאירוע הירי בחברון וטען כי הפלסטיני שדקר את חייל צה"ל בעיר אינו מחבל. "המילה 'מחבל' הופכת להיות כוללנית והופכת כל פלסטיני לכזה".

זוהיר בהלול (צילום: אמיר לוי, פלאש 90, חדשות)
זוהיר בהלול (ארכיון) | צילום: אמיר לוי, פלאש 90, חדשות

במסגרת הריאיון בהלול ביצע הפרדה בין מקרים שבהם מותקפים אזרחים לבין פיגועים המכוונים כלפי חיילי צה"ל ומתקנים צבאיים. "הסכמתי שמי שגודע את חייהם של משפחה שלמה הוא מחבל", הדגיש בהלול. "הם גם מחבלים וגם רוצחים שראויים לכל העונשים. כל אדם שרצח מישהו, שגדע את חייו של חף מפשע או ארב למשפחה שחוזרת מעבודתה הוא מחבל".

בהלול אף חידד והבהיר כי אמירתו נכונה לגבי כל אזרח, גם לגבי משפחותיהם של מתנחלים. אולם בהמשך טען כי כשמדובר בתקיפה נגד מוקדים צבאיים - הדין שונה. "האנשים שתקפו משפחות בשנתם, לא יכולים להיחשב כמחבלים אם הם תוקפים מחנה צבאי", אמר.