נתניהו בזירת הפיגוע בשרונה
נתניהו בזירת הפיגוע בשרונה | צילום:

שעות ספורות אחרי המתקפה החריפה של שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ כלפי ראש הממשלה נתניהו, שאמר אתמול (שבת) באירוע "שבתרבות" בגבעתיים כי האחרון "אחראי לטרור במרכז תל אביב", במפלגת השלטון עולים להתקפה: "השמאל ירד מהפסים, איבד כל קשר עם המציאות סביבנו ולצערנו בוחר לאמץ את תיבת המסרים של ארגוני ה-BDS. כשהמחבלים מדברים על כיבוש - הם מתכוונים לתל אביב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מדינת ישראל נלחמת בטרור מיום הקמתה", הוסיפו בליכוד. "לא ההתיישבות היהודית אחראית לטרור, לא 'הכיבוש' אחראי לטרור ולא המדיניות הבטחונית של ישראל אחראית לטרור. הטרוריסטים הם האחראים לטרור. השאיפה להשמיד את מדינת ישראל, ומערכת ההסתה הפלסטינית הם האחראים לטרור ובהם נמשיך להלחם בנחישות רבה באחריות ובקור רוח".

שר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) האשים במהלך האירוע את ראש הממשלה נתניהו באופן ישיר באחריות לפיגועים שכאלה - וקרא לו לשנות את מדיניותו: "אחרי כ-10 שנים שבהן נתניהו מכהן כראש ממשלה ניתן להצביע עליו כאחראי המרכזי לכך שפעולות טרור מתרחשות במרכז תל אביב".

"התגובה של ביבי לפיגוע בשרונה הייתה תגובה של פקיד ולא של מנהיג בעל חזון", הוסיף פרץ. "הממשלה בראשותו עושה אותו דבר פעם אחר פעם ומצפה לתוצאות שונות, במקום לגלות אומץ לב ולשבור את הקיפאון המדיני".

"אין לנו מה לחפש בממשלה, ביבי ימני קיצוני"

פרץ התייחס גם לדיבורים אודות הצטרפות אפשרית לממשלת נתניהו ואמר: "אין לנו מה לחפש בממשלה כזו - תהום אידאולוגית פעורה בינינו לבינו הן בתחום המדיני והן בתחום החברתי-כלכלי, והודעתי ליצחק הרצוג כי בשום תסריט לא אצטרף לממשלה שביבי עומד בראשה".

לדבריו, "ביבי אינו מעמיד פני ימני קיצוני - הוא באמת כזה ואין לו שום כוונה להשתנות ולהגיע לפשרה בנושאי הליבה של בסכסוך. העובדה שיום אחד הוא מנהל משא ומתן עם הרצוג ולמחרת חותם על הסכם עם ליברמן מוכיחה כי הדבר היחיד שמנחה אותו הוא ההישרדות הפוליטית שלו".