לאחר הטלטלות בקואליציה, כניסתו של אביגדור ליברמן למשרד הביטחון והתפטרותו המהדהדת של השר להגנת הסביבה אבי גבאי, שייסד עמו את מפלגת כולנו, שר האוצר כחלון מדבר בריאיון בלעדי לקרן מרציאנו וקורא ליצחק הרצוג להצטרף לממשלה. הוא מדגיש את הצורך בתהליך מדיני ומבהיר: "בסוף התהליך יהיו כאן שתי מדינות לשני עמים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשעות האלה אנשים צריכים לקבל אומץ ולגלות מנהיגות למרות הלחץ הפוליטי והתקשורתי",הוא אומר על הרצוג. "מנהיג צריך לקבל החלטות בשעות קשות. הדלת של הממשלה עדיין פתוחה, יש תיקים חשובים ולא מאוישים ולא סתם. יש כאן כוונה ואני חושב שצריכים לקבל החלטה ולהיכנס לממשלה".

על הקריאות באופוזיציה לעברו לפרוש מהקואליציה בהרכבה החדש אומר כחלון: "ההחלטה לפרוש היא אולי החלטה קשה אבל היא לא ההחלטה הנכונה". 

"צריך תהליך מדיני" | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

שר האוצר התייחס לאמירות הפייסניות שנשמעו מפיהם של ראש הממשלה נתניהו והשר הביטחון הנכנס ליברמן, והצטרף בעצמו. "אנחנו לא יונות שלום, אנחנו אנשים שרוצים לדחוף את התהליך המדיני", אמר. "אני אמנם מאמין שיהודים צריכים להתיישב בארץ ישראל, אבל בסוף התהליך יהיו כאן שתי מדינות לשני עמים".

על התנהלותו של ליברמן בימים האחרונים, ביחס לאמירות השנויות במחלוקת שאמר בעבר, אמר כחלון כי "לא אופתע אם נגלה שר פרגמטי, מאמין שיוביל למהלכים הרבה יותר מעשיים ממה שנראה כרגע".

כחלון הביע בריאיון אכזבה ממהלכיו של השר אבי גבאי, שעזב במפתיע לאחר כניסתו של ליברמן לממשלה, ומתח ביקורת על הדרך. "לא קרה פה שום דבר חדש", אמר יו"ר כולנו. "ליברמן היה צריך להיכנס לממשלה, היה לנו הסכם עודפים איתו. אני לא כועס על המהלך של גבאי, אבל אני מאוכזב, אין פה יותר מדי קולגיאליות. אבל זו הדרך שהוא בחר בה".