בישיבת ממשלה מיוחדת שנערכה ברמת הגולן במלאת שנה להקמת הממשלה, אמר היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תכיר סופסוף בכך שהגולן יישאר לצמיתות תחת ריבונות ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בסביבה שאנחנו נמצאים בה ישראל היא הגורם המייצב - הפתרון ולא הבעיה", הדגיש נתניהו. "‏אני מעביר מסר ברור: רמת הגולן תישאר לעד בידי ישראל, ישראל לא תרד לעולם מרמת הגולן".

"ישראל היא גורם מייצב" (צילום: תא הכתבים המדיניים)
"ישראל היא גורם מייצב" | צילום: תא הכתבים המדיניים

"מי שקיווה שממשלה עם קואליציה של 61 ח"כים לא תחזיק מעמד, התבדה", התייחס נתניהו לקואליציה הצרה. "היא חזקה ותמשיך להיות כזאת". שרת המשפטים איילת שקד אמרה במהלך הישיבה כי "אנחנו קוראים להכרה בינלאומית בגבולה הצפוני של ישראל".

בתוך כך, ביישוב מג'דל שמס התקיים הבוקר מפגן תמיכה במשטר אסד בסוריה, בו השתתפו מאות בני אדם מהיישובים הדרוזיים באזור. במהלך ההפגנה הונפו דגלי סוריה, ותמונותיו של הנשיא בשאר אסד. המפגן התקיים לרגל עיד אלגלאא - יום השנה בו מזכירים הסורים את סיום המנדט הצרפתי באדמות סוריה.

הפגנת תמיכה במשטר אסד (צילום: חדשות 2)
הפגנת תמיכה במשטר אסד | צילום: חדשות 2

"בזמן שנתניהו וממשלתו עושים את הישיבה השבועית שלהם ברמת הגולן על מנת שהיא תישאר ישראלית, אנחנו אומרים שרמת הגולן היא סורית וצריך להחזיר אותה למולדת שלנו", אמר אחד המפגינים לחדשות 2 Online.