דרעי וסדן, ארכיון (צילום: פלאש 90, פייסבוק)
דרעי וסדן. סוף זמני למשבר | צילום: פלאש 90, פייסבוק

משבר סדן הגיע לסיומו, לפחות זמנית: יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, נפגש היום (רביעי) עם ח"כ יגאל גואטה מש"ס - והשניים הגיעו לסיכום בעניינו של יו"ר דירקטוריון חדשות 10 שהתבטאויותיו נגד המפלגה והעומד בראשה הובילו למשבר קואליציוני חריף בשבועיים האחרונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הסיכום אליו הגיעו השניים, המקובל גם על דירקטוריון ערוץ 10, סדן לא יחל לכהן בתפקידו - זאת עד לאחר הכרעת בג"ץ בעניין העתירה שהגישו נציגים מש"ס בה דרשו להוציא צו ביניים שיוביל להקפאת המינוי.

לאחר הכרעה בצו הביניים, ישבו נציגי הליכוד וש"ס, ויגיעו לפתרון מוסכם בעניין המשך מאבקה של תנועת ש״ס. עקב הסיכום בין המפלגות, הודיעה ש"ס כי היא מקפיאה את מאבקה לעת עתה - והמשמעות היא שחבריה ישובו להשתתף בישיבות ובהצבעות במליאה.

דרעי הבהיר רק אתמול: "לא נרפה וניאבק בכל הכלים העומדים לרשותנו"

אמש נאם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בכנס הרצליה בבית הנשיא, שם התייחס לסערת סדן והבהיר כי לא יתפשר: "חיים ומוות ביד הלשון, שיח של גזענות שלא משיבים לו ולא מקפדים את ראשו מיד נותן לגיטימציה לאפליה נוראה בהמשך".

"לא נרפה ונאבק בכל הכלים העומדים לרשותנו", אמר לאחר נאומו בכנס. "מהיום יידע כל אחד שעל גזענות משלמים מחיר. אם נשתוק כעת על אמירות גזעניות כאלה, האפליה תימשך במעשים".

הסערה החלה לאחר שנחשף כי סדן אמר לכאורה בישיבת דירקטוריון סגורה של חדשות ערוץ 10 כי הוא "שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה" ואף כינה, כביכול, את ראש המפלגה דרעי "גנב". סדן הכחיש ואמר כי מעולם לא אמר את הדברים - וכי מדובר במישהו מחברי הדירקטוריון שלא נבחר לתפקיד היו"ר ומנסה, לכאורה, לסכל את מינויו.