רועי קליין ז"ל (צילום: פלאש 90)
רועי קליין ז"ל | צילום: פלאש 90

משה בן זקן, עוזר בלשכתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, פרסם הבוקר (ראשון) פוסט חריג בפייסבוק בו תקף את התנהלותו של רס"ן רועי קליין ז"ל, שהציל את חייליו במלחמת לבנון השנייה לאחר שנשכב על רימון בקרב בבינת ג'בל. על פעולת הגבורה שהובילה למותו קיבל קליין את עיטור העוז.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בן זקן כתב את הפוסט, שכותרתו "הפכת פחדנים לגיבורים", לחברו לוחם גולני שמעון דהן ז"ל, שנהרג באותו קרב. לטענת העוזר, קליין קפץ על הרימון לא מתוך גבורה אלא כדי לחפות על טעות מבצעית.

"בלב המלחמה בבירת לבנון בינת ג'בל מול עשרות מחבלים חמושים ומצוידים היטב בשיקול דעת מוטעה שהפך לגיבור לאומי כשהחליט כנגד כל ההוראות והסיכוים באור יום לשפר בתים ולפרוץ דלת ממולכדת ולמשוך תשומת לב הסמג"ד רועי קליין שלאחר שהתראת בו וביקשת לא לפרוץ אלא לתפוס מחסה ולשמור על החברים עד הערב עד שירד האור", כתב בן זקן בפוסט.

אין תמונה
הפוסט שכתב בן זקן

"אבל נענית בשלילה ומיד בזמן הפריצה הותקלתם. רועי שהכניס אתכם למלכודת האש קפץ על הרימון לחפות על הטעות ואתה בתמימות שלך עמדת מול עשרות רשעים ארורים מחבלים מלאים בשנאה הורדת כמה אבל לא הצלחת שלא להפגע", הוסיף העוזר. "בזמן שנלחמת חבריך תפסו מחסה הסתתרו על עצים וברחו לבתים אחרים אתה בשלך הסתערת והגנת על המולדת".

"שמעון אתה הדוגמא לחייל גיבור ולא כמו בעידן של היום שמנסים כל יום לצייר חייל גיבור אחר", סיכם בן זקן את דבריו.

זינק על רימון כדי להציל את חייליו

הקרב שאליו התייחס בן זקן בפוסט התרחש ב-26 ביולי 2006, אז נתקלה פלוגה ג' של גדוד 51 בעשרות מחבלים בעיירה בינת ג'בל. במהלך חילופי האש נהרגו שבעה מלוחמי הגדוד. רס"ן קליין פקד על הלוחמים להשיב אש, חילק גזרות ומשימות ועסק בחילוץ הנפגעים משדה הקרב תחת אש עזה של מקלעים ומטחי רימונים.

כשזיהה רס"ן קליין כי המ"מ פצוע קשה, התקדם לעברו והורה לחיילים שסבבו אותו לירות לעבר המחבלים הנמצאים מעבר לחומה. לאחר שהבחין כי רימון נזרק לעבר הכוח, זינק עליו קליין על מנת להציל את חיי חייליו. 

מלשכת שר הביטחון נמסר כי "העוזר כתב את הדברים על דעת עצמו. הוא עמד על טעותו ומחק את הפוסט".