הרצוג ויחימוביץ', ארכיון
תוקפת בחריפות. יחימוביץ' | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

הרצוג אמנם הודיע על השעיית המו"מ לאחדות עקב השיחות המתנהלות במקביל עם ליברמן, אלא שהמתקפות על יו"ר המחנה הציוני אינן פוסקות: ח"כ שלי יחימוביץ', המובילה את המאבק במפלגתה נגד כניסה לממשלת נתניהו, תקפה במילים חריפות את הרצוג ברשתות החברתיות לאחר ההצהרה שנשא, וחברי הכנסת סתיו שפיר ומיקי רוזנטל אף קראו לו להתפטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאור הקלון שהטיל על מפלגת העבודה וערכיה, ולאחר הנהגתו הכושלת, על בוז'י להחזיר את המפתחות ולהתפטר מתפקידו לאלתר", אמר רוזנטל. הוא אף הוסיף כי "מפלגת העבודה לא תוכל להשתקם כל עוד מוביל אותה אדם שהתנהל באורח חובבני ושיחק לידיו של נתניהו שהשתמש בנו וזרק לכלבים".

"ניצחנו. אבל אלוהים, איזה שפל", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה. "מצד אחד יש לי תחושת הקלה עצומה על כך שהצלחנו, בכוחות משותפים, לעצור את ביזיון הזחילה לממשלה, מצד שני אני מודה שאני ממש כועסת. כמה רחוק היה אפשר לקחת את ההתאבדות הפוליטית המתמשכת הזאת?".

"הרצוג אחראי למחזה המביש ולפארסה שהתחוללה סביב מפלגת העבודה", תקפה. "כצפוי, הוא גם אכל את הדגים הסרוחים מידיו של נתניהו וגם גורש מהעיר. איתו ספגה מכה קשה מפלגת העבודה כולה, חברי הכנסת המצויינים שלה, פעילים, וכל מי שמאמין בערכיה וקם על רגליו האחוריות למנוע את החרפה".

הציוץ של יחימוביץ', היום
הציוץ של יחימוביץ', היום | צילום: טוויטר"נתניהו הושיט להרצוג מלכתחילה עצם מרוטה של שיירים שהרצוג התעקש לקחת אותה כאילו הייתה אוצר גנוז, אבל לבסוף אפילו העצם הזאת נלקחה מפיו בעל כורחו", המשיכה יו"ר העבודה לשעבר.

"אין כמו הפגישה היום של נתניהו עם הפירומן ליברמן, פרסונה נון גרטה בכל מדינות האזור, מפציץ סכר אסוואן וכפי שמסתבר אבן הנגף העיקרית לפיוס עם טורקיה - כדי להעיד על רצינות הכוונות למהלך מדיני היסטורי שעוד שניה בוז'י התכוון להכריז עליו בועידת המפלגה. אוי לבושה", סיכמה.

שפיר קוראת להרצוג להתפטר מתפקידו

ויחימוביץ' לא הסתפקה בכך: בעמוד הטוויטר שלה צייצה מחדש ידיעה אודות הצהרת הרצוג בה אמר כי לא ינהל משא ומתן במקביל לליברמן וכתבה: "וואלה? איזה גבר".

חברת הכנסת סתיו שפיר זעמה על מהלכי יושב ראש המפלגה שלה בטוויטר - וקראה לו להתפטר: "זה כבר לא משנה אם הרצוג יזחל לתוך הממשלה או לא. התוצאה בפועל היא שהוא איבד את אמון הציבור ואת האמון של רוב חברי מפלגתו - ועכשיו הוא חייב ללכת".

סתיו שפיר
קוראת להרצוג לפרוש. ח"כ שפיר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות"איך יוכל יו"ר האופוזיציה הרצוג לעלות לדוכן הנואמים ולבקר את מדיניות הממשלה, רגע אחרי שהוא עשה הכל כדי לחבור אליה?", המשיכה שפיר. "מי יאמין לנו שאנחנו מייצגים תפיסת עולם הפוכה מזו של נתניהו, כשיו״ר המפלגה הסכים לוותר על הדרך שלנו רק כדי לקבל ג'וב בממשלה הקיצונית שלו?"