ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (שני) מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת צ'כיה וניצל את ההזדמנות כדי להתייחס לסערה הפוליטית של השבוע האחרון. נתניהו דחה את הביקורת שנשמעה על מינויו של ליברמן לשר הביטחון והדגיש: "אני דואג לביטחון ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בסוף אני מוביל את המערכות", אמר נתניהו. "ראש הממשלה מנווט את כל המערכות עם שר הביטחון והרמטכ"ל. נראה שעשיתי עבודה לא רעה בשנתיים האחרונות וכך יהיה גם עכשיו. מדיניות אחראית, תקיפה, מושכלת, שמטרתה לשמור על ביטחון".

יעלון, נתניהו וליברמן בכנסת, ארכיון (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר)
צילום: פלאש 90 מרים אלסטר

"אני עוסק במעשים. אני, שלחמתי כקצין וחייל בסיירת מטכ"ל, שנכנסתי לאש הקרב וגם נפצעתי - אני דואג לביטחון ישראל", הוסיף ראש הממשלה. "אני שומע את הקולות בתקשורת של ההלקאה העצמית, את ניסיונות ההפחדה והדכדוך. אני מציע להיפטר מהבכי והנהי".

במקביל לביקורת החיצונית על המפץ הפוליטי האחרון, נתניהו עוסק כרגע גם בניסיונות להרגיע מהומה מסוימת בליכוד אחרי ההתפטרות של יעלון ודברי הביקורת המהדהדים שלו. במאמץ למנוע סחף בתוך הליכוד, החליט נתניהו להציע לח"כ בני בגין תפקיד של שר ומקום בקבינט. ההערכות בסביבתו של בגין היא כי יסרב להצעה, אך יישאר בתפקידו כחבר כנסת.

בגין: "מעשה מושחת" (צילום: פלאש 90, חדשות)
יסרב להצעה להתמנות לשר? | צילום: פלאש 90, חדשות

ובתוך כך, גם חברות נוספות בממשלה נערכות להסכם הקואליציוני עם ישראל ביתנו, שאמור להיחתם סופית מחר. שר האוצר כחלון קיווה שהרצוג ייכנס לממשלה וכבר הבהיר לנתניהו ולליברמן: לא אתן יד להשתוללות כלכלית ומדינית.