דרעי: שלא יחשבו שאנחנו פראיירים (צילום: פלאש 90, חדשות)
"הציבור המזרחי מפסיק לשתוק". דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות

המינוי והתגובה: גורם בכיר במפלגת ש"ס טוען הלילה (שלישי) כי חברי הכנסת של התנועה לא מתכננים להופיע כלל במהלך היום במשכן הכנסת - לא להצבעות ולא לפגישות. וכל זאת בשל המינוי הצפוי של רמי סדן לתפקיד יו"ר חבר המנהלים של ערוץ 10.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חשוב לציין כי לא מדובר בהודעה רשמית של מפלגת ש"ס כי אם בתדרוך שקיבלו חברי הכנסת של הסיעה. הסיבה להחרפת התגובה מצד התנועה היא הודעת הרשות השנייה כי תבדוק האם סדן אכן אמר את המיוחס לו כי הוא "שונא את מפלגת ש"ס".

מנגד, מנסים חברי הקואליציה להרגיע את הרוחות. יו״ר הקואליציה דוד ביטן התייחס למשבר החדש ואמר כי הוא אמתי. יחד עם זאת הבהיר ביטן כי בידיו ממצאי הבדיקה של משרד התקשורת כמו כן גם בדיקת הרשות השנייה ולפיהם עולה כי הדברים שנטען שנאמרו על ידי סדן על תנועת ש״ס והעומד בראשה לא נאמרו.

"יש לנו את זה בסימוכין מחברי הדירקטוריון. בכוונתי להציג את הממצאים ליושב ראש ש״ס מחר בבוקר ובכך מאמין שנפתור את המשבר״, הודיע ביטן.

יו"ר הקואליציה דוד ביטן (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
יו"ר הקואליציה דוד ביטן | צילום: נתי שוחט / פלאש 90

מוקדם יותר אישר מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, את הדברים שהכחיש לאורך היום יו"ר דירקטוריון החברה - והדגיש כי רמי סדן דיבר בגנות מפלגת ש"ס והעומד בראשה. "אחרי סערה שנמשכת שעות, ראוי שהדברים יאמרו באופן ברור", צייץ יוכפז בחשבון הטוויטר שלו, "רמי סדן אמר לחברי דירקטוריון החדשות ולי: אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה".

דרעי שוחח עם נתניהו: "לא נעבור לסדר היום על דבריו של סדן"

בש"ס הביעו היום זעם על דבריו של סדן - מה שהוביל לשיחה בין יו"ר המפלגה דרעי לראש הממשלה נתניהו, השוהה במוסקבה. השר דרעי שוחח עם נתניהו - ולאחר השיחה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שוחחתי כעת עם ראש הממשלה והבהרתי לו בצורה ברורה כי ש"ס לא תעבור לסדר היום על דברי הבלע והגזענות של רמי סדן. מזרחים לא שותקים יותר"‎.

גם במפלגת יש עתיד גינו את דבריו של סדן וקראו לו לחזור בו מדבריו ולהתנצל. "לא יכול להיות שאדם אשר מחזיק בתפקיד מנהל מערכת חדשות מרכזית במדינה דמוקרטית יתבטא בצורה כזאת נגד אף אדם ואף ארגון או מפלגה ומצביעיה", אמרו.

סדן ונתניהו בשנת 1996 (צילום: סער יעקב, לע"מ)
סדן ונתניהו בשנת 1996 | צילום: סער יעקב, לע"מ

דברים ברוח דומה אמרה גם שרת התרבות מירי רגב שטענה כי אמירתו של סדן בנוגע למסעודה משדרות מלמדת על גזענות. "מסעודה או פרחיה הן הסבתות של יואב, יהונתן ודנה, הם גדלו וחונכו לאהבת ישראל, לגיוס לצה״ל, לתרומה למדינה, להשכלה ולא לגזענות", אמרה רגב. "אני קוראת לערוץ 10 להתנצל בפני הצופים ובפני כל תושבי מדינת ישראל שאוהבים ומחבקים את פרחיה ואת מסעודה באשר הן".

לגינויים הצטרף הערב גם שר האוצר, משה כחלון, שאמר כי "אם הדברים אכן נאמרו מדובר באמירות חמורות ואומללות. לשר דרעי ולמצביעי ש"ס מגיעה התנצלות. אם הוא לא יתנצל צריך לחזור ולבדוק מי מינה אותו. אני אומר לכל אנשי הציבור, יש מספיק שסעים ופילוג בחברה ואין צורך להחמיר את המצב. כפי שנאמר חכמים היזהרו בדבריכם".