דרעי וסדן, ארכיון (צילום: פלאש 90, פייסבוק)
דרעי וסדן, ארכיון | צילום: פלאש 90, פייסבוק

משבר סדן עשוי להתחדש: היום (שלישי) פסק בג"ץ כי אין מקום לעכב את מינויו של רמי סדן ליו"ר דירקטוריון חדשות 10, למרות ההתבטאויות שיוחסו לו נגד מפלגת ש"ס והעומד בראשה אריה דרעי. ההחלטה עשויה להוביל למתיחות מחודשת בין ש"ס לבין הליכוד, לאור דרישת השר דרעי לפטר את סדן - בעקבות הפרסום לפיו סדן אמר ש"אני שונא את ש"ס ואת הגנב דרעי". סדן מצידו ממשיך להכחיש את הטענות כלפיו, ובג"ץ ידון בהמשך בעתירה לביטול המינוי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השופט סלים ג'ובראן שדן בעתירה להוצאת צו מניעה למינוי של סדן אמר כי "הגעתי למסקנה כי אין מקום להיעתר לה". השופט הדגיש כי מדובר ב"צעד הפיך" - כלומר בג"ץ יוכל לקבל עתירה בעתיד ולבטל את המינוי. "לא מצאתי טעם משכנע המצדיק את מניעת כניסתו לתפקיד כבר בשלב זה. אשר על כן, דין הבקשה למתן צו ביניים להידחות", הוסיף.

סלים גובראן (צילום: פלאש 90 הדס פארוש)
דחה את העתירה. סלים ג'ובראון | צילום: פלאש 90 הדס פארוש

בשבוע שעבר נפגש יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, עם ח"כ יגאל גואטה מש"ס - והשניים הגיעו לסיכום בעניין המרד. על פי הסיכום אליו הגיעו השניים, המקובל גם על דירקטוריון ערוץ 10, סדן לא יחל לכהן בתפקידו - זאת עד לאחר הכרעת בג"ץ בעניין העתירה שהגישו נציגים מש"ס.

כעת, לאחר ההכרעה בצו הביניים, אמורים לשבת נציגי הליכוד וש"ס ולהגיע לפתרון מוסכם בעניין המשך מאבקה של תנועת ש״ס. עקב הסיכום בין המפלגות, הודיעה ש"ס כי היא מקפיאה את מאבקה לעת עתה - והמשמעות היא שחבריה שבו להשתתף בישיבות ובהצבעות במליאה.