"אשמח ללכת אחרי שתי קדנציות ולעשות דברים אחרים": בקטע מריאיון ישן של ראש הממשלה נתניהו מכהונתו הראשונה ב-1997 לתכניתו של דן שילון שהפך לוויראלי ברשתות החברתיות, הוא משיב לשאלתו של שילון כמה זמן ירצה לכהן בתפקיד הרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק
 
"כמה זמן אתה רוצה להיות ראש ממשלה?", שאל אותו שילון. "כמה זמן אתה רוצה? 4 שנים? 8 שנים? 12 שנה או עד סוף הדורות?". נתניהו לא חיכה הרבה - והשיב מיד למראיין: "יש לי תשובה חקוקה בסלע עבורך. אני הייתי אחד מאלה שיזמו ודחפו את החוק לבחירה ישירה, ביקשתי להכניס לשם סעיף ואמרתי שראש ממשלה לא יוכל לכהן יותר משתי קדנציות". יש לציין כי נתניהו התייחס לחוק הבחירה הישירה, שבוטל לפני כעשר וחצי.

רה"מ נתניהו ורעייתו שרה לאחר הניצחון ב-1 (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו ורעייתו שרה לאחר הניצחון ב-1996 | צילום: רויטרס, חדשות

ונתניהו התפנה גם להסביר מדוע: "אם לא נעשה את זה בקדנציה הראשונה, אולי נעשה מה שצריך בקדנציה השנייה, אבל יותר מזה אתה לא צריך. תעשה את הדברים, לך הביתה - במובן הפוליטי".

נתניהו הוסיף והתייחס לחייו העתידיים אחרי הפוליטיקה: "אני אשמח מאוד לאחר התפקיד הזה ללכת ולעשות דברים אחרים ואני מקווה שיעלה בידי".  

"אין מעשה פוליטי יותר לא ראוי", מיכאלי (צילום: חדשות)
"לך הביתה!". ח"כ מיכאלי | צילום: חדשות

ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, העלתה בכנס החורף הצעת חוק להגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. על ההצעה חתמו כל ראשי מפלגות האופוזיציה, כולל יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לפני שנכנס לממשלת נתניהו: גם השר בנט אמר כי יש לבחון את ההצעה באופן עקרוני, כל עוד לא תוחל בשתי הכהונות הקרובות. בליכוד טענו שמדובר חוק פרסונלי וההצעה נדחתה.

"כמו שאמרתי לאורך כל הדרך, נתניהו עצמו, כשלא היה ראש ממשלה, תמך תמיכה נחרצת בהגבלת כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות", אמרה מיכאלי לאחר צפייה בסרטון. "מעניין שכראש ממשלה הוא מתנגד להגביל את הכהונה של עצמו. ראש הממשלה יודע ששתי תקופות כהונה זה מספיק ודי, ומה שלא הספקת בהן – כנראה כבר לא תספיק. אבל זה היה נכון רק כל עוד ראש הממשלה היה מישהו אחר. נתניהו, לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר ממך:  לך הביתה - במובן הפוליטי כמובן. מה שלא הספקת – כבר לא תספיק, אתה רק גורם לישראל עוד נזק בכל יום שאתה בתפקיד".