ייפגשו מחר בערב. דרעי ונתניהו (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
ייפגשו מחר בערב. דרעי ונתניהו | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בניסיון למנוע משבר קואליציוני נוסף על רקע מינויו של רמי סדן ליו"ר דירקטוריון חדשות 10, התקשר הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר ש"ס אריה דרעי, וקבע להיפגש עמו מחר בערב כדי לנסות לפתור את המחלוקות בין השניים. לאחר שהצהירו חברי ש"ס כי בכוונתם להמשיך ולא להופיע לישיבות ולהצבעות בכנסת עד לפיטוריו של סדן, הם הגיעו דווקא למליאה והשתתפו בהצבעה על חוק הגיור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס הורו היום לדרעי ושאר חברי המפלגה "להמשיך ביתר שאת ועוז את מאבקם החשוב להחזיר עטרת תפארת יהדות ספרד למקום הראוי לה". הם הוסיפו כי "שמענו בצער רב אודות ההתבטאויות החמורות שנשמעו כלפי בני עדות המזרח בישראל. ברור הדבר שאין מקום במשרה ציבורית לאותם המלעיזים על עדה קדושה ובוודאי שיש לפעול למנוע את העניין בכל דרך".

איימו בחרם - אך הגיעו להצביע 

ח"כ יגאל גואטה מש"ס הבהיר לאחר ההצבעה על חוק הגיור: "לאליטיסטים שחלומם הרטוב הוא ההתקפלות של ש"ס. לא להתבלבל, המאבק בגזענות בעיצומו. יחד עם זאת אין שום תכנית לתת פרס לאופוזיציה, בטח לא בחוק הגיור".

דרעי וסדן, ארכיון (צילום: פלאש 90, פייסבוק)
דרעי וסדן, ארכיון | צילום: פלאש 90, פייסבוק

קודם לכן שוחח סדן עם חדשות 2 ושב והדף את הטענות נגדו. "תמוה מאוד מדוע יש מי שמעדיפים דברי אדם בודד, אמנם בכיר ואמין אבל בעל אינטרסים ברורים בערוץ, על פני כל חברי הדירקטוריון שנכחו בישיבה ומאשרים בבירור שהדברים לא נאמרו מעולם על ידי", אמר. "השם דרעי וש"ס לא עלו בדיון. אין בכוונתי להתפטר בגלל עלילה".

לאחר ישיבה שערכה סיעת ש"ס בראשות היו"ר אריה דרעי, נקבע כי חבריה דוחים בכל תוקף את הבדיקה שערכה אתמול הרשות השנייה, אותה כינו "בדיקה מגמתית". לדבריהם, על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת ש"ס ונגד יו"ר התנועה אריה דרעי, בעת שהציג את מועמדותו ליו"ר הדריקטוריון של חדשות 10.

אין תמונה
ממשיך לטעון כי לא אמר את הדברים"חמור מאד שלאחר דבריו החמורים של סדן, בחר אותו הדריקטוריון ליו"ר חברת החדשות", נמסר מהמפלגה, שם הוסיפו דרישה לפיטוריו המיידיים של סדן, "בשל דבריו החמורים נגד הציבור המזרחי במדינת ישראל".

מחאה גם במפלגות אחרות: ישיבת ועדת העבודה והרווחה בוטלה

ולא רק בש"ס נוקטים בצעדי מחאה: ח"כ אלי אלאלוף מסיעת "כולנו" ביטל את ישיבת הפתיחה של ועדת העבודה, הרווחה והבריאות במחאה על דברי סדן. "אני מתנצל בפני הנוכחים שטרחו ובאו, אבל אני סוגר את הישיבה מיד. מצאתי לנכון למחות ולבטל את הישיבה כאקט מחאה לדברים הגזעניים הנשמעים בתקשורת, במיוחד אלה המיוחסים לרמי סדן", אמר אלאלוף.

חבר הכנסת הוסיף: "נחרדתי לשמוע את הדברים המיוחסים למר סדן. אין מקום לאדם, במיוחד במעמדו החדש, להפיץ שיח של שנאה, בידול ופלגנות - ניחוח ההתנשאות שעולה מדבריו, מהדהד בנשמתם של כל מי שחוו בחייהם את אותה התייחסות גלויה או נסתרת, ברגעים רבים מדי בחייהם. לא אתן להתבטאויות כאלה לעבור על סדר היום".