שלי יחימוביץ' ובנימין נתניהו (צילום: רויטרס, פלאש 90, מרים אלסטר)
צילום: רויטרס, פלאש 90, מרים אלסטר

"נשיאת הפייסבוק" נגד ראש הממשלה - ולהיפך: החשד לאונס לאומני שנחשף אתמול (רביעי) עורר תגובות נסערות רבות, גם במערכת הפוליטית. הערב התייחס לפרשה ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשים במרומז את השמאל בצביעות: "לא נשמע גינוי לרוחב הקשת הפוליטית". בשמאל מיהרו להגיב לו, וח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) עמדה בראש המתקפה: "תתבייש ראש הממשלה. אפס אמפתיה לנאנסות עד שזה מגיע לחלון הזדמנויות להסית".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו טען, בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק האישי שלו, כי אונס הנכה על ידי החשודים - בהם שני פלסטינים - "זה פשע מזעזע שדורש גינוי מקיר אל קיר, אבל גינוי כזה משום מה לא נשמע, גם לא בתקשורת".  ראש הממשלה הוסיף: "אפשר רק לדמיין מה היה קורה במקרה הפוך. אנו נגבה את מלא המחיר ונמצה את מלא חומרת הדין עם כל המעורבים באירוע האכזרי הזה".

יחימוביץ' "לא נשארה חייבת" וטענה כי נתניהו "מעולם לא גינה" אנשים וחשודים בעבירות מין - ממשה קצב ועד נתן אשל, מקורבו של נתניהו. "לא שמענו מלה מפיך בפרשת האנס קצב. לא אמירה מוסרית על תחקיר גנדי המצמרר. לא התייחסות לגורלן של נאנסות, מוטרדות, נרדפות – יום יום ושעה שעה. שום אמירה ערכית על הטרדות מיניות בצה"ל, בכלל", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה.

אילוסטרציה (צילום: החדשות)
אילוסטרציה | צילום: החדשות

"לא נתת גב לנאנסות, פתאום התעוררת"

"התקשית להיפרד מנאמנך המטרידן צלם החצאיות נתן אשל, רדפת את שלושת בכירי לשכתך שביקשו להגן על הקורבן", הוסיפה. "גם כשהורחק משירות המדינה המשכת להעסיק אותו בסתר. לא התחברת ולו לשנייה אחת לתהליך המדהים שמתרחש כאן של נשים שקמות ודורשות צדק. לא הענקת להן גיבוי. מעולם לא הזכרת זאת בנאום שלך. מעולם לא העלית זאת לישיבת ממשלה. זנחת, התנכרת, התעלמת, לא נתת גב".

יחימוביץ' ציינה כי נשים רבות מכל גווני הקשת הפוליטית עוסקות בסיוע לנאנסות: "מתייצבות לצידן כשהן נותרות לבד, חוטפות אש בעצמנו. חוצבות בתודעה. מחוקקות. מעולם לא גיבית אותנו. ופתאום התעוררת. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה הפוליטית שלך שאתה מתייחס, בטובך, לפשע הזה, שמתרחש אצלנו כל יום. פתאום אתה מתעניין בקורבנות אונס. כשהאנסים הם פלסטינים. כשנפתח חלון הזדמנויות להשתמש באונס לצרכי הסתה".

חברת הכנסת הוסיפה וגינתה את מעשה האינוס האלים: "זה אונס מחריד ואכזרי ומכמיר לב וטורד מנוחה. אין ספק. נלווה אליו גם האלמנט הלאומני הנתעב של הנקם. כאלה הם מעשי אונס. אכזריים, ברוטליים, מוחקים את צלם האנוש של הנאנסת, רומסים את גופה ואת נפשה. כל כך הרבה מעשי אונס כאלה נעשים כאן, ונידונים בציבוריות, ואצלך דממה זועקת לשמיים. בוקר טוב אדוני ראש הממשלה. מקווה שהפרת השתיקה הפתאומית הזאת תהפוך לשגרה, ושמעתה נשמע את קולך ונראה את מעשיך".

פתחה את המפלגה ושילמה בכיסאה
גינתה בחריפות. ח"כ גלאון | צילום:

יו"ר מרצ: "גם אונס וגם פשע שנאה"

בניגוד לטענות ראש הממשלה, כשעתיים לפני פרסום הפוסט, יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, גינתה את המעשה ודחתה את הטענות לפיה פעלה בצביעות: "יש לי מילה לכל מי שהעז לרמוז כאן בעמוד שהסיפור הנורא הזה לא זעזע אותי. מה חשבתם, שקראתי את זה והלב שלי לא עצר לרגע? איזה עולם פנטזיה מעוות בניתם לעצמכם אם אתם חושבים שמי שמאמין שצריך להגיע להסדר עם הפלסטינים הוא אדם שיקבל בשלווה טרור ואונס?"

"איך שכנעתם את עצמכם שלנו אכפת פחות מישראלי שנרצח או מישראלית שנאנסת?", הוסיפה ושאלה גלאון. "איך אתם מעזים בכלל לקחת סיפור מחריד כזה ולהשתמש בו כדי לרמוז שאנחנו אוהבים את המדינה הזו פחות מכם או שאכפת לנו פחות מכם ממי שחי כאן? איפה אתם חושבים שאתם חיים?".

גלאון הדגישה כי "האנשים האלה הם פושעים, חד וחלק. אונס זה אונס זה אונס, אבל במקרה הזה מדובר גם בפשע שנאה. ביותר מדי מקומות אונס נשים משמש גברים ככלי לנקמה לאומית. מפחיד ומרתיח לראות את זה גם בישראל, והמדינה צריכה למצות עם האנשים האלה את מלוא חומרת הדין. הלוואי שזה היה עוזר גם לנאנסת".