שר הביטחון זומן לשיחת נזיפה: בעקבות הדברים שהשמיע אתמול (ראשון) שר הביטחון יעלון, זימן אותו ראש הממשלה נתניהו לשיחה שצפויה להיערך היום בשעות הבוקר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

מקורבי נתניהו מסרו כי לא ברור למה יעלון בחר לפתוח את נושא סגן הרמטכ"ל והתבטאותו מחדש אחרי שסוכם שנסגר והוסיפו "מה הוא קופץ?". בסביבת יעלון אישרו כי הוא זומן לשיחה ואולם לא נאמר לו על מה.

יעלון נאם אתמול בקבלת הפנים המסורתית לרגל יום העצמאות בבסיס הקריה בתל אביב, שם קרא לקצינים בכירים בצה"ל להביע את דעתם "אף אם הם חולקים על רעיונות ועמדות שהפיקוד הבכיר או הדרג המדיני אימצו". מלבד הגיבוי המלא לסגן הרמטכ"ל, דבריו של יעלון גם מרמזים לראש הממשלה - שתקף את ההתבטאות של אלוף יאיר גולן.

נתניהו התייחס לאחר מכן לנאומו הנוקב של יעלון, דחה את הביקורת ושב ויצא נגד ההתבטאות של גולן. "ראש הממשלה נותן גיבוי מלא לצה"ל, מפקדיו וחייליו", נמסר מלשכתו. "הוא איתן בדעתו שההשוואה לגרמניה הנאצית הייתה אמירה לא ראויה בעיתוי לא ראוי וגרמה לישראל נזק בזירה הבינלאומית. מפקדי צה"ל אומרים את דעתם בחופשיות, בפורומים הרלוונטיים ובנושאים שתחת אחריותם. צה"ל הוא צבא העם וצריך לשמור אותו מחוץ למחלוקות פוליטיות".

"מה הטריף את ראש הממשלה?"

בתגובה לזימונו של יעלון לשיחת הנזיפה אצל נתניהו, תהתה ח"כ שלי יחימוביץ': "על מה נתניהו ויעלון ידברו? אני מתלבטת מה מבין הדברים האלה שאמר יעלון לקצינים הוא מרעיש, מתסיס, חצוף, שנוי במחלוקת יותר. איזה משפט הטריף את ראש הממשלה ופגע בתפיסת עולמו. על מה הוא לא יעבור לסדר היום. מה בדברים של יעלון הערב היה אצבע בעין בשביל ביבי והעלה את חמתו?".

"הדבר המדהים והמרעיש ביותר שקרה בנאומו היום של שר הביטחון לפני צמרת הפיקוד של צה"ל, היה עצם העובדה העגומה שדבריו הפשוטים, המובנים מאליהם, הכה שונים מגזירת הקופון המתלהמת של נתניהו - הפכו לכותרות ראשיות, במקום להיות מה שהם: דברים פשוטים, ערכיים, צלולים, מובנים מאליהם, מקובלים על כל אדם נורמלי במדינת ישראל", הוסיפה.