אין תמונה
המנכ"ל מאשר שסדן אמר את הדברים החמורים

בערוץ 10 מאשרים שהדברים החמורים נאמרו: מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, מאשר הערב (שלישי) את הדברים שהכחיש לאורך היום יו"ר דירקטוריון החברה - והדגיש כי רמי סדן דיבר בגנות מפלגת ש"ס והעומד בראשה. "אחרי סערה שנמשכת שעות, ראוי שהדברים יאמרו באופן ברור", צייץ יוכפז בחשבון הטוויטר שלו, "רמי סדן אמר לחברי דירקטוריון החדשות ולי: אני שונא את ש"ס ודרעי בדיוק כמותכם באליטה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online טען היום סדן כי הדברים המיוחסים לו בעיתון הארץ דווקא "לא נאמרו מעולם, אפשר לבדוק את זה עם מי שנכח בישיבה, זה הכל. הדברים פשוט לא נאמרו". הוא טען כי איש מסביבת ראש הממשלה לא דיבר איתו. "כל המינוי הזה בא על רקע מקצועי וזה לא קשור בשום צורה לסביבת ראש הממשלה", הוא אמר. "מישהו מחברי הדירקטוריון שלא נבחר מנסה לסכל את המינוי".

דרעי: שלא יחשבו שאנחנו פראיירים (צילום: פלאש 90, חדשות)
"הציבור המזרחי מפסיק לשתוק". דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות

מאוחר יותר, הוסיף בריאיון לגלי צה"ל: "איך אפשר בכלל לדבר או לחשוב ככה? יש מישהו שלא מרוצה מהמינוי הזה, היו מתמודדים אחרים. אנשים מרשים לעצמם כל מיני דברים. יש לכך משמעות פוליטית, מישהו מבין מה הוא עושה ורוצה להביא מהלך. דיברתי היום עם שלושה חברי שדירקטוריון ושאלתי אותם האם עלה הנושא, והם אמרו שלא היה ולא נברא". סדן הדגיש כי הוא לא מתכוון להתפטר מתפקידו: "אני מתפלא שתנועת ש"ס ניזונה מעובדות שלא ברור לי מאיפה הן באו ואני לא מתכוון להתייחס לזה".

דרעי שוחח עם נתניהו: "לא נעבור לסדר היום על דבריו של סדן"

בש"ס הביעו היום זעם על דבריו של סדן - מה שהוביל לשיחה בין יו"ר המפלגה דרעי לראש הממשלה נתניהו, השוהה במוסקבה.השר דרעי שוחח עם נתניהו - ולאחר השיחה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שוחחתי כעת עם ראש הממשלה והבהרתי לו בצורה ברורה כי ש"ס לא תעבור לסדר היום על דברי הבלע והגזענות של רמי סדן. מזרחים לא שותקים יותר"‎."בישיבה סגורה אנשים מרשים לעצמם להוציא את האמת הכואבת", הוסיף דרעי. "בישראל 2016 יש גזענות. בישראל 2016 בזים לציבור המזרחי. בישראל 2016 יש מי שמרשה לעצמו להתנשא על ציבור שלם שהוא חלק ממדינת ישראל".

"מצביעי ש"ס הם מאות אלפים של מזרחים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן", הוא הוסיף. "אנחנו כאן בשביל להישאר, אנחנו כאן בשביל לומר לאנשים כאלה שבישראל 2016 לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה. לא בפומבי ולא בישיבת דירקטוריון סגורה".

במפלגת יש עתיד גינו את דבריו של סדן וקראו לו לחזור בו מדבריו ולהתנצל. "לא יכול להיות שאדם אשר מחזיק בתפקיד מנהל מערכת חדשות מרכזית במדינה דמוקרטית יתבטא בצורה כזאת נגד אף אדם ואף ארגון או מפלגה ומצביעיה", אמרו. "אמירות מסוג זה מקצינות את השסעים ההולכים וגוברים בחודשים האחרונים בחברה הישראלית ואין להן מקום במדינה שמכבדת את כל אזרחיה".

סדן ונתניהו בשנת 1996 (צילום: סער יעקב, לע"מ)
סדן ונתניהו בשנת 1996 | צילום: סער יעקב, לע"ממוקדם יותר היום, דרשו חברי ש"ס מנתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, לפטר לאלתר את סדן מתפקידו: "כל עוד שדבר זה לא יבוצע, חברי הכנסת של התנועה יצביעו במליאת הכנסת כראות עיניהם", הבהירו במפלגתו של השר אריה דרעי. אחד מחברי הסיעה, ח"כ יגאל גואטה, כבר הודיע ליו"ר הקואליציה כי עד לפתרון העניין עם סדן, אין לחשב את קולו בהצבעות.

דברים ברוח דומה אמרה גם שרת התרבות מירי רגב שטענה כי אמירתו של סדן בנוגע למסעודה משדרות מלמדת על גזענות. "מסעודה או פרחיה הן הסבתות של יואב, יהונתן ודנה, הם גדלו וחונכו לאהבת ישראל, לגיוס לצה״ל, לתרומה למדינה, להשכלה ולא לגזענות", אמרה רגב. "זה עצוב וכואב שיש עוד אנשים בישראל שמגדלים או מנחילים מדיניות גזענית. החברים בדירקטוריון ערוץ 10, האחראים על מדיניות הערוץ צריכים היו לגנות זאת. אני קוראת לערוץ 10 להתנצל בפני הצופים ובפני כל תושבי מדינת ישראל שאוהבים ומחבקים את פרחיה ואת מסעודה באשר הן".

לגינויים הצטרף הערב גם שר האוצר, משה כחלון, שאמר כי "אם הדברים אכן נאמרו מדובר באמירות חמורות ואומללות. לשר דרעי ולמצביעי ש"ס מגיעה התנצלות. אם הוא לא יתנצל צריך לחזור ולבדוק מי מינה אותו. אני אומר לכל אנשי הציבור, יש מספיק שסעים ופילוג בחברה ואין צורך להחמיר את המצב. כפי שנאמר חכמים היזהרו בדבריכם".