כ-70 בני אדם הפגינו בצהריים (חמישי) מול ביתו של שר התחבורה ישראל כץ, במחאה על הצהרתו שלא יתמוך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת. המפגינים נושאים שלטים עם הכתובות: "שר התחבורה, אתה יכול לבקר את המשפחה בשבת, מה איתנו?", "די לעוצר", ו"ארוחת חג משפחתית רק לבעלי רכב פרטי זה 'ציביון יהודי'?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בין המפגינים נמצאים צעירים רבים שהגיעו למושב כפר אחים בדרום הארץ בתחבורה ציבורית או בכלי רכב פרטיים. הם קוראים קריאות שונות, בין השאר: "אוטובוס בשבת - לבן וגם לבת" ו"אוטובוס זמין - לשמאל ולימין". בכניסה ליישוב ניסו אנשי אבטחה לבלום את המפגינים, אך אלה טענו כי זכותם היא להיכנס. המפגינים צעדו מפתח היישוב ועד לסמטה בה נמצא ביתו של השר כץ.

"המחאה הזו היא לא עניין של ימין ושמאל או של דת ומדינה", אמרה חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ), שצעדה ביחד עם המוחים. "מדובר בעניין של צדק חברתי וסביבתי, של תחבורה ציבורית שמושבתת במשך חודשים בשנה ולא מאפשרת לוותר על הרכב הפרטי". זנדברג ציינה כי המחאה הזו תמשיך גם בשבתות ובחגים הבאים, עד שהמצב ישתנה.

האם המחאה הציבורית תצליח? (צילום: נטע דונחין)
ההפגנה מול בית ישראל כץ, היום | צילום: נטע דונחין

סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה בעיר, מיטל להבי, השתתפה גם היא בהפגנה. "מי שצריך רכב בסופי השבוע משתמש בו גם באמצע השבוע, והדרך היחידה לצמצום הזיהום וצמצום כמות המכוניות היא תחבורה ציבורית יעילה ורציפה בכל ימות השבוע".

הפגנת המחאה התקיימה לאחר דין ודברים בפייסבוק בין גולש שדרש מהשר כץ תחבורה ציבורית בחגים - וזכה להאשמות מצד השר לפיהם הוא איש שמאל שמניעיו פוליטיים.