בריאיון לרינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות" מפתיע שר החינוך נפתלי בנט בעמדתו לגבי ניהול המאבק מול החמאס. "הגיע הזמן לשינוי מדיניות ביחס לעזה", הסביר בנט. "אנחנו צריכים ליזום מהלך בינלאומי של שיקום הרצועה ברמה האזרחית תמורת הפסקת ההתעצמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבריו של בנט מפתיעים, בעיקר מאחר שהיה אחד המבקרים הבולטים של ראש הממשלה נתניהו במהלך המערכה הצבאית בעזה לפני כשנה. לטענתו, "יש פה בעיה, מצרים והרשות הפלסטינית רוצים שבעזה יהיה רק כדי שבכל הזמן נילחם, זה טוב להם".

לדברי בנט, עד שלא יוחלט על מהלך כולל של כיבוש הרצועה והחלפת שלטון החמאס, על ישראל למצוא אלטרנטיבות מעשיות יותר. "אני לא מוריד את זה מהשולחן, אבל בשלב הזה אני מתנגד לכך. לכולם נחמד שאנחנו מתגוששים מול חמאס. אבל המצב הוא שהחמאס שם".

"יש לנו אינטרס גדול בשיקום האזרחי של עזה. יש פתרונות יצירתיים איך לכרוך את אותו שיקום בהפסקת פעולות המנהור, בהפסקת פעולות ההתעצמות", אומר בנט ואף מספק דוגמאות: "מקפיאים את המצב בהיבט הצבאי של חמאס תמורת שייכנס אורז בלי מגבלה".

על השאלה האם בעמדה זו הוא עוקף את הליכוד משמאל אמר בנט: "אני בא עם משהו שנקרא שכל ישר, אני מסתכל על המציאות כמו שהיא. אם יגיע הרגע שנחליט למוטט את החמאס - אנחנו יכולים לעשות זאת וייתכן שיגיע הרגע. כל עוד זה לא המצב צריך ליזום".