ליברמן (ארכיון) (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות)
ליברמן עולה למתקפה | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות

ראש הממשלה נתניהו טען בכנס עם פעילי הליכוד שמפלגת ישראל ביתנו הטעתה את מצביעיה כשלא הצטרפה לממשלתו. היום (שני) מגיעה תגובתו החריפה של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שטען בישיבת סיעתו כי "הסיבה המרכזית שלא הצטרפנו לנתניהו היא שהוא עזב מזמן את המחנה הלאומי ואת הימין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ליברמן הטיל את האשמה על כך שמפלגתו לא הצטרפה לקואליציה באי הסכמתו של נתניהו להכניס לקווי היסוד של הממשלה את מיגור שלטון החמאס, עונש המוות למחבלים והמשך הבנייה בגושי ההתיישבות. "הוא לא שייך למחנה הלאומי", טען יו"ר ישראל ביתנו. "הוא אינו חלק ממנו יותר".

"נתניהו הוא זה שהעביר את ההתנתקות בהצבעתו, הוא נתן יד לגירוש היהודים מגוש קטיף, הוא זה שלפני הבחירות הקפיא את העברת הכסף לרשות הפלסטינית והפשיר אותם מיד לאחר הבחירות", המשיך ליברמן במתקפה. "הוא צעק שהמוני ערבים נוהרים באוטובוסים לקלפיות ומיד לאחר מכן התנצל על כך".

נתניהו, ארכיון (צילום: רויטרס)
נתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס

"לנתניהו אין אידיאולוגיה, הוא לא שייך לשמאל או לימין - הוא מיסטר זיגזג העולמי", טען ליברמן. "אין לנו שום בעיה עם הליכוד, אבל יש לנו בעיה עם נתניהו, כמו שיש לבני בגין, כמו שיש ליובל שטייניץ ולניר ברקת". הוא הוסיף כי מפלגתו תתמוך במינוי זאב אלקין לשר לענייני ירושלים בשל אי שביעות הרצון שלהם מתפקודו של ברקת.

באשר לטענותיו של נתניהו אמר ליברמן כי "יותר מ-80% מאלה שהצביעו עבור ישראל ביתנו בבחירות האחרונות תומכים בהחלטתנו שלא להצטרף לממשלה, הייתי ממליץ לנתניהו לעשות סקר יותר מעמיק, הוא יגלה שיוצאי חבר העמים שהצביעו עבור הליכוד היו מצביעים לנו אם הבחירות היו מתקיימות היום".