נאבקים על כל תיק
מי יישאר בחוץ? | צילום:

הקרב האחרון על התיקים בליכוד: בהנחה שהכנסת תאשר היום (רביעי) את הרחבת הממשלה, בכירי הליכוד כבר נערכים לפגישות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שיודיע להם מי ימונה לשר ובאיזה משרד. על פי ההערכות, ארבעה בכירים בליכוד - דני דנון, אופיר אקוניס, צחי הנגבי וציפי חוטובלי - נאבקים על התיק האחרון, אך דנון בטוח: "אני אמונה לשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במערכת הפוליטית מעריכים כי מבין 12 שרי הליכוד, 11 מקומות כבר תפוסים: השרים המכהנים יעלון, שלום, שטייניץ, ארדן וישראל כץ. כמו כן נתניהו צפוי למנות את יריב לוין וזאב אלקין, שהובילו את המשא ומתן להרכבת הממשלה, לשרים - וכך גם את בכירות הליכוד מירי רגב וגילה גמליאל. גם לחברי הכנסת חיים כץ ובני בגין יש הבטחות מנתניהו, ושאר בכירי הליכוד מחכים לדעת מי ימונה לשר ומי יפוצה על ידי תפקיד סגן שר או יו"ר ועדה.

דנון, שמכהן כיו"ר מרכז הליכוד ודורג במקום התשיעי ברשימת המפלגה, אמר היום בשיחה עם חדשות 2 כי "אין לי ספק שמקומי בממשלה מובטח - לגבי התפקיד עדיין לא קיבלנו הודעה מראש הממשלה". למרות סכסוכי העבר עם נתניהו, שאף פיטר אותו מתפקיד סגן שר הביטחון, דנון משוכנע שמערכת היחסים בין השניים טובה: "עברו הרבה מים בירדן מאז".

שר הרווחה חיים כץ (צילום: Flash90, חדשות)
צילום: Flash90, חדשות

קרב עז על תיק המשפטים, מצעד הממורמרים בדרך לנתניהו

"אנחנו יישרנו את ההדורים, ואנחנו עובדים יחד - הוכחנו את זה במערכת הבחירות האחרונה", הוסיף דנון על יחסיו עם ראש הממשלה. הח"כ העריך שהחוק להרחבת הממשלה יעבור והממשלה תושבע בימים הקרובים: "כולנו כבר בציפייה להתחיל לעבוד - הרבה זמן עבר מהבחירות ועד היום". 

חבר כנסת נוסף בליכוד, שעל פי הערכות קיבל הבטחה מנתניהו לתפקיד שר, הוא חיים כץ - יו"ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת האחרונה. למרות זאת, כץ נשמע מהוסס ולא הזדרז להצהיר על מקומו בממשלה: בשיחה עם חדשות 2 אמר כץ כי "נכון לעכשיו אני לא יודע כלום, כשאני אדע אגיד לכולם".

הולכים לבחירות? (צילום: אתר הכנסת, חדשות)
ההתלבטות של נתניהו נמשכת | צילום: אתר הכנסת, חדשות

השרים שטייניץ, שלום וארדן, שנאבקו בעבר על תיק החוץ, נותרו כעת להיאבק על תיק הפנים המצומצם, לאחר שנתניהו החליט לשמור אצלו ככל הנראה את תיק החוץ. ארדן הבהיר שהוא חושב שהוא צריך לקבל גם את ביטחון הפנים לצד משרד הפנים המצומצם ממנו הוצא מנהל התכנון לבקשת כחלון. ארדן גם נפגש עם ראש הממשלה בנושא.

חברי כנסת נוספים בליכוד - אבי דיכטר ואיוב קרא - דורשים גם הם תפקידים בממשלה ובכנסת, וההערכה היא שיפוצו על ידי תפקיד סגן שר או יו"ר ועדה. מתי יוכרע הקרב בליכוד? אם הממשלה באמת תושבע ביום חמישי הקרוב, המשמעות היא שכבר היום בערב - לאחר ההצבעה השנייה והשלישית על הגדלת מספר השרים - צפוי לנתניהו ערב ארוך עם שובל ארוך עוד יותר של ממורמרים.