נתניהו תוקף את חמאס, אך לא פחות מכך - גם את העולם: ראש הממשלה התייחס הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה לירי הרקטה מעזה לעבר ישראל אמש, והבהיר כי "ישראל רואה בחמאס אחראי לכל ירי מרצועת עזה לעבר שטחנו". נתניהו הוסיף ואמר כי לא שמע שום גורם בקהילה הבינלאומית מגנה את הירי, ולדבריו "גם באו"ם לא פוצים פה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מעניין אם השתיקה הזאת תימשך כשנפעיל במלוא עוצמתנו את זכותנו להגן על עצמנו", אמר נתניהו בפתח הישיבה. "שיהיה ברור: הצביעות שמתפשטת בעולם לא תכבול את ידינו מלהגן על אזרחי ישראל - כך פעלנו, כך נמשיך לפעול".

ראש הממשלה ציין גם את הניסיונות האחרונים להטיל חרם על ישראל ואמר כי הוא פועל להקמת מערך התקפי והגנתי מולם. "מבחינתם של מחוללי החרם, ההתנחלויות ביהודה ושומרון אינן מוקד הסכסוך, אלא ההתנחלות שלנו בתל אביב יפו, בבאר שבע, בחיפה, כמובן גם בירושלים", הדגיש נתניהו.

"הצביעות מתפשטת בעולם" (צילום: רויטרס)
"הצביעות מתפשטת בעולם" | צילום: רויטרס

"בזמן שאנחנו קוראים לחידוש המשא ומתן המדיני, הפלסטינים מקדמים נגדנו צעדים באו"ם ובבית הדין הבינלאומי בהאג", הוא טען. "הם בורחים ממשא ומתן, ובה בעת מקדמים נגדנו סנקציות בינלאומיות והחלטות במועצת הביטחון בעקבות כך שאין משא ומתן".

לדברי נתניהו, כשהפלסטינים ניהלו משא ומתן עם ראשי הממשלות הקודמים - אהוד ברק, אריאל שרון ואהוד אולמרט - הם ברחו ממנו. "הם בורחים לכולם - ואחר כך הם מאשימים", הוא אמר. "גם כאן אין גבול לציניות, ומצער אותי שיש כאלו שנופלים לתוך המלכודת הזאת של הצביעות המאורגנת".

"מול הניסיונות לפגוע בישראל בשקרים, בהאשמות שווא ובחרמות, עלינו להתייצב - ימין ושמאל, כאיש אחד - להדוף את הלחצים, לחשוף את השקרים, לתקוף את התוקפים", קרא נתניהו. "נלכד כוחות בארץ ובעולם, ננפץ את השקרים של אויבינו וניאבק על זכותה של ישראל לחיות בשלום וביטחון, לחיות בכלל".