איש עסקים יהודי-בלגי המבוקש בידי האינטרפול בחשד לשורת עבירות סחר בסמים ובנשק, תרם כספים לפוליטיקאים ישראלים בכירים, בהם שרת המשפטים איילת שקד, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר התיירות גלעד לוין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת חודש מרס האחרון נעצר במונטנגרו איש העסקים הבלגי סרג' מולר, בחשד למעורבותו בשורת עבירות חמורות, בהן סחר בסמים ובנשק מול גורמי פשיעה וטרור עולמיים, והלבנת הון.

מאז נעצר בידי האינטרפול, לבקשת הממשלה הבלגית, מוחזק מולר במונטנגרו עד לסיכום תנאי הסגרתו לבלגיה ומכחיש כל קשר למיוחס לו. בחמש השנים האחרונות התגורר מולר בירושלים יחד עם בני משפחתו, הפועלים כעת כדי להביא לשחרורו עוד בטרם יוסגר.

קוראות למורים להצטרף, התלמידות מפגינות (צילום: רומי יוסף בנימיני)
"התקבלה בזמנו באמצעות צד שלישי", התרומה | צילום: רומי יוסף בנימיני

חרף אזרחותו הבלגית, נחשב מולר למקורב למספר פוליטיקאים ישראלים בכירים. כך עולה לפחות מרישומי מבקר המדינה שהגיעו לפרויקט 61 של מרכז "מולד" להתחדשות הדמוקרטיה. בין אותם בכירים נכללת גם שרת המשפטים איילת שקד, שזכתה לקבל מאיש העסקים תרומה לפריימריז בסך עשרת אלפים – הסכום המרבי המותר על פי חוק.

"לא מכיר את האיש", התרומה לארדן
"לא מכיר את האיש", התרומה לארדן | צילום:

גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן זכה לתרומה דומה ממולר לפריימריז בליכוד, וכן גם חבר סיעתו השר יריב לוין. יש לציין כי משטרת ישראל אינה קשורה לפרשה, שם התבשרו על מעצרו של מולר רק לאחר שבוצע בידי אנשי האינטרפול לאחר הוצאת צו המעצר הבינלאומי נגדו.

מלשכתה של השרה איילת שקד נמסר בתגובה: "תרומתו של מר מולר התקבלה בזמנו באמצעות צד שלישי. פרטי התורם אומתו והועברו למבקר המדינה על פי הקבוע בחוק. בעת קבלת התרומה לא היה ידוע על איזשהו עניין פלילי בו מעורב התורם. באם יתברר שהחשדות נכונים, השרה תפעל באופן ענייני ועל פי ייעוץ משפטי".

מלשכתו של השר גלעד ארדן נמסר בתגובה: "השר ארדן לא מכיר את האיש ומעולם לא פגש אותו. מאות אנשים תרמו לשר במערכות הבחירות וכל התרומות היו כחוק".

מלשכתו של השר יריב לוין נמסר בתגובה: "השר אינו מכיר את מר מולר ולא היה מודע לחשדות המיוחסים לו. ודאי שלו ידע, לא היה מקבל את תרומתו".

ממשפחתו של סרג' מולר נמסר בתגובה: "המשפחה תרמה לאורך שנים למען המפעל הציוני, מדינת ישראל והפועלים לטובתה לפי החוק ובשקיפות מלאה וזאת שלא על מנת לקבל כל תרומה, אף לא בדיעבד".