סערת אורנג' שהתחוללה בימים האחרונים גרמה לחברי האופוזיציה בישראל לתקוף בעיקר את מדיניות נתניהו. "נתניהו נכשל בהתמודדות עם החרם הזה", אמר אמש (שישי) יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג בריאיון ל"אולפן שישי". "הוא לא מסוגל לגבור עליו, הוא מביא אותנו להיות מדינה יהודית-ערבית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו 48 שנה מפריצת מלחמת ששת הימים, ואנחנו קרובים מאי פעם למדינה ערבית-יהודית של שישה מיליון ערבים ושישה מיליון יהודים", הסביר הרצוג. "זה מה שמתדלק בין היתר בעוצמה את אותו קמפיין. לנתניהו אין קשר אמיץ ואינטימי עם הבית הלבן, אלמנט חיוני במאבק הזה, והוא לא בא עם יוזמה מדינית".

עם זאת, הרצוג לא חוסך ביקורת גם מהאנשים שתומכים בחרם על ישראל, כמו מנכ"ל אורנג' העולמית שכבר התנצל היום על אמירותיו בפני המשנה לראש הממשלה. "אני כבר שנים עוסק במאבק נגד החרם, בכל במה, בכל כלי תקשורת", הבהיר הרצוג. "נילחם על מנת להגן על שמה הטוב של ישראל. מדובר באינתיפאדה מדינית של שונאי ישראל. אבל עם כל הכבוד, מי שמוביל את המדינה זה ראש הממשלה, וממשלת הקרקס שלו לא מסוגלת להתנהל במאבק הזה".

"השבוע ציפי לבני יוצאת למסע כמי שתרכז מטעמנו את המאבק ב-BDS", סיפר הרצוג. "אני מופיע בקמפוסים, מתעמת עם סטודנטים, עם שטיפת המוח נגד מדינתנו. אבל בכל מקום בכדור הארץ יושבים עכשיו מנהלים ושואלים את עורכי הדין שלהם אם ניתן לעשות כאן עסקים. אפילו אחינועם ניני, אבירת שלום, מותקפת באלימות".

"נתניהו יודע הכי טוב מכולם מה קורה כשקבוצות לחץ סוחטות אותך", עקץ הרצוג את ראש הממשלה שלטענתו נכנע ללחצים שהפעילו עליו השותפות לקואליציה במסגרת המשא ומתן על כניסתן לממשלתו. "הפוליטיקאים והמנהיגים בכל העולם נסחטים על ידי קבוצות אלימות של BDS. כדי לשנות את המצב צריך לעמוד לצדם עם יוזמות ועם חשיפת האמת שישראל מציעה ויוזמת. אבל שום דבר מזה לא קורה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "במקום להתייצב יחד עם ראש הממשלה נגד ההתקפות על מדינת ישראל ועל עצם זכות קיומה, בוחר ח"כ הרצוג לעסוק בפוליטיקה קטנה ולמקד את התקפותיו בראש הממשלה נתניהו שעומד על האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל והודף את המתקפות על ישראל בכל חזית ומעל כל במה".