הגירעון של לפיד: כל הנתונים (צילום: הדס פרטוש לפלאש 90)
לפיד במהלך ההפגנה, היום | צילום: הדס פרטוש לפלאש 90

עשרות מפעילי "יש עתיד" מלווים בראש המפלגה ובחברי הסיעה הפגינו הבוקר (שישי) בתל אביב במחאה על ההסכם הקואליציוני שנחתם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליהדות התורה, הסכם שלטענתם יביא לביטול חוק השוויון בנטל ולשורה של גזרות שיפגעו במעמד הביניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לטענת ראשי המפלגה ופעיליה, ההסכם עליו חתמו הליכוד ויהדות התורה יביא להחזרת הקריטריונים המפלים לציבור הכללי לעומת החרדים בדיור, במיסוי, בקבורה בלימודים ועוד. "ישראל הולכת אחורה, לא ניתן לביבי למכור לנו את המדינה", קראו הצעירים.

יו"ר המפלגה יאיר לפיד אמר במהלך ההפגנה כי "מה שאנחנו רואים היום זו מכירת חיסול של כל מה שחשוב בחברה הישראלית . אין לי טענה לחרדים, הם עושים מה שהם תמיד עשו. יש לי טענות לנתניהו מפני שמה שהוא נתן בהסכם הקואליציוני של יהדות התורה זה 4.5 מילארד ש"ח שיכולים היו ללכת לחינוך ובריאות".

ספר האזרחות החדש (צילום: יש עתיד)
צעירי יש עתיד בתל אביב | צילום: יש עתיד

"יש לי טענות לבנט ולבוגי, אבירי צה"ל, שנותנים היום יד לביטול של השוויון בנטל ומאפשרים אפליה בין דם לדם, בין ישראלי צעיר לישראלי צעיר אחר", הוסיף לפיד, שהבטיח כי ההפגנה תהפוך לחלק במלחמה שתוביל המפלגה בכנסת, בבית המשפט ובתקשורת נגד המהלך.

״ההסכם הקואליציוני שנחתם עם יהדות התורה מוכיח שכולנו טעינו בליל הבחירות ואכן היה מהפך", אמר ח״כ מיקי לוי, סגן שר האוצר לשעבר. "סיעה של 6 מנדטים ניצחה בבחירות ותנהל מעתה את הממשלה, את תקציביה ואת סדר יומה. הממשלה הזו תנסה לקחת את ישראל אחורה ותנסה לבטל את כל העבודה הקשה שיש עתיד קידמה בממשלה הקודמת".