ליברמן (ארכיון) (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות)
"אם רה"מ יתחייב-נשקול לחזור", ליברמן | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות

מה יחזיר את אביגדור ליברמן לשורות הקואליציה? לאחר שיו"ר ישראל ביתנו בחר להישאר מחוץ לממשלת נתניהו ה-4 וגרם לכך שהוקמה קואליציה בת 61 ח"כים בלבד, הוא הציג היום תנאי, שלפיו "כשראש הממשלה ושר הביטחון יחתמו על בניית אלף יחידות דיור חדשות במעלה אדומים - נשקול ברצינות לחזור לממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, סיפר ליברמן על ביקורו יחד עם חברי סיעתו במעלה אדומים, שם הבהיר בפני ראש העיר כי התחייבות מצדו של ראש הממשלה לחדש את הבנייה בעיר תוביל אותו לשקול להצטרף לממשלה לאחר שסירב לעשות זאת במסגרת המגעים להרכבת הקואליציה. "בניגוד לאחרים, אנו באים לבקר במעלה אדומים גם אחרי הבחירות ולא רק לפניהן", הסביר ליברמן.

"אחת הסיבות שאנו לא שותפים לממשלה הנוכחית היא סירובו של ראש הממשלה לממש את התחייבויותיו ולבנות במעלה אדומים", הבהיר יו"ר ישראל ביתנו. "אין ספק שבכל הסדר מעלה אדומים תישאר חלק מישראל ולכן אין שום סיבה שלא לבנות בה. אני מקווה שהממשלה הזו תתעשת ותחזור לבנות באזור".

ליברמן סיפר כי "במהלך הביקור נפגשתי גם עם ראש העיר בני כשריאל, שהוא חבר הליכוד. "אמרתי לו שאחרי שראש הממשלה ושר הבטחון יחתמו על אישור לבניית אלף יחידות דיור חדשות במעלה אדומים אנו נשקול ברצינות להצטרף לממשלה״.