איילת שקד
השרה שקד, היום | צילום:

שלושה ימים לאחר השבעת הממשלה, התקבלו הבוקר לראשונה השרים במשרדיהם החדשים. שרת המשפטים איילת שקד, שמינוייה גרר עניין רב, הדגישה בטקס שנערך לכבודה כי תפעל לשמור על כוחה של מערכת המשפט. "לא אקהה את שיניה", התחייבה שקד והוסיפה: "אדאג לכך ששיניים אלה לא יכרסמו בסמכות הרשות המחוקקת והמבצעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדבריה ניסתה שקד להרגיע את החשש שעלה במערכת המשפט מאז ההודעה על מינויה, בעקבות התבטאויות שהשמיעה בעבר. היא הבהירה כי בכוונתה לפעול לחיזוק מעמדם של נבחרי הציבור, אך תוך מחויבות מלאה לשמירה על תפקידה של הרשות השופטת. "מערכת המשפט היא מיסודות הקיום שלנו כחברה", אמרה שקד.

רגב ולבנת, היום (צילום: חדשות 2)
רגב ולבנת, היום | צילום: חדשות 2

בטקס נוסף שנערך הבוקר בירושלים, התקבלה גם השרה מירי רגב למשרד התרבות והספורט. השרה היוצאת לימור לבנת, שמסיימת את דרכה בפוליטיקה לאחר כארבעה עשורים, בירכה את רגב. "אם יש משהו שממש משמח אותי זה שאחרי יש שרה מהליכוד, יפה בעיני שזה טקס חילופי שרות, חילופים בין נשים", אמרה לבנת. היא גינתה את הביקורת שספגה רגב לאחר המינוי: "אלה לא בני תרבות, הייתי המומה כששמעתי את הכינויים שאמרו עלייך".

רגב אמרה כי משימתה הראשונה תהיה לדאוג להגדלת התקציב לתרבות ולספורט, היא התחייבה לפעול למען שמירה על פלורליזם בתרבות המקומית. "הנחתי את הצוות שלי להעביר את המשרד לירושלים, התרבות במדינה צריכה לפעול מהבירה", אמרה רגב במהלך הטקס.

"החברה הישראלית רבת גוונים. אני מכירה בצורך לעודד תרבות ויצירה", הדגישה שרת התרבות והספורט הנכנסת. "לא אתן לפגוע בכבודה של מדינת ישראל וחיילי צה"ל, אני מודעת לחשיבות השמירה על חופש היצירה".

החיוכים בממשלה התחלפו בסכסוכים
דרעי ובנט, היום | צילום:

גם במשרד הכלכלה התקיים טקס חילופי השרים בין השר היוצא נפתלי בנט (הבית היהודי) שמפנה את כסאו לשר הנכנס אריה דרעי (ש"ס). "לי ולנפתלי יש דבר משותף, שנינו לא כל כך התלהבנו מהמשרדים שאנחנו הולכים אליהם. אבל יש לנו עוד דבר משותף - התאהבנו תוך כדי לימוד במשרדים״, אמר דרעי.

אריאל ושמיר, היום (צילום: גדעון מרקוביץ)
אריאל ושמיר, היום | צילום: גדעון מרקוביץ

במשרד החקלאות התקבל השר החדש אורי אריאל (הבית היהודי) על ידי השר היוצא יאיר שמיר. ״האנשים שנמצאים במשרד החקלאות והיחידות הנוספות הם באמת העוצמה והכוח להגשים את החזון של משרד החקלאות. החזון שנוסח על ידי השר היוצא הוא נכון ומתאים ואנחנו נמשיך לצעוד בדרך ולקדם את הנושאים שהמשרד מופקד עליהם", אמר אריאל. הוא הדגיש כי בכוונתו לפעול לטיפול ביוקר המחיה, תוך שמירה על החקלאים.

אהרונוביץ' ולוין (צילום: לבט"פ)
אהרונוביץ' ולוין | צילום: לבט"פ

השר לביטחון הפנים יריב לוין, שמחזיק בתפקיד בעקבות סירובו של ח"כ גלעד ארדן להתמנות, אמר הבוקר כי "מהניסיון שלי בפוליטיקה, אני יכול לומר שפיקדונות הופכים לתוכניות חסכון ארוכות טווח". לוין הודה לשר היוצא יצחק אהרונוביץ', על הובלת המשרד בשנים האחרונות. "אני יוצא בגאווה וסיפוק רב. זהו תפקיד מורכב ורגיש מהתפקידים בממשלה. הנושאים הרגישים בביטחון מדינת ישראל ואין בו מקום לטעויות", אמר אהרונוביץ'.

בהכנת הידיעה השתתף יאיר שרקי.