"מוטב לגזור על עצמנו שתיקה" (צילום: Alex Kolomoisky  / flash 90)
ארדן ונתניהו, ארכיון | צילום: Alex Kolomoisky / flash 90

הוא חוזר? בכנסת נערכים לאפשרות שח"כ גלעד ארדן (ליכוד) יצטרף לממשלת נתניהו הרביעית עוד היום (שני). ארדן, שלא קיבל עד כה בפגישות עם נתניהו תפקיד שהתאים לרצונותיו, צפוי על פי הסיכום המתגבש לקבל את המשרד לביטחון פנים כשתובטח לו תוספת של מאות מיליוני שקלים למשטרה וכן ייתכן שגם את תיק האסטרטגיה ורשות השידור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ייתכן שכבר בשעות הקרובות ייערך בקרב שרי הממשלה משאל שבו יאשרו את צירופו של ארדן. בעקבות סיכום כזה ייאלץ ככל הנראה השר בני בגין לפרוש מתפקידו, 10 ימים בלבד אחרי כינון הממשלה - מהלך שעליו כבר עודכן בגין שייתכן ויקרה בעתיד הקרוב. הצדדים המעורבים בדבר טוענים: הכל עוד במגעים.

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה בחדשות 2 Online כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם ח"כ ארדן והגיש לו שורת הצעות שנועדו לאפשר את השבעתו לשר בממשלה. השניים דנו בתיקים שיועברו לארדן ובהעברת סמכויות ממשרדי המודיעין והאסטרטגיה לידיו של ארדן. התיק לביטחון הפנים הופקד באופן זמני אצל השר יריב לוין, לאחר סירובו של ארדן להצטרף לממשלה.

"זה לא סוד"

"באיזה תפקיד שלא יהיה אמשיך לשרת את הציבור נאמנה", אמר ארדן בטקס חילופי השרים במשרד הפנים". זה לא סוד שרציתי להישאר כאן במשרד הפנים והצעתי איחוד עם המשרד לביטחון פנים. "השיקולים היו שבשני המשרדים יש אתגרים אדירים - המשרד לביטחון פנים והמשטרה סובלים ממשבר גדול".

ארדן הוסיף: "כפי שקיים בעולם, חשבתי שהרשויות המקומיות, יחד עם ארגוני החירום והמשטרה נכון שיוכפפו למשרד אחד כי חשוב שיהיה שיתוף פעולה בכל מה שקשור בטיפול במצבי חירום, עבירות של רעש, ביטחון אישי וזיהום אוויר. לצערי, עמדתי לא התקבלה ולכן בימים הקרובים אדרש להחליט על המשך דרכי הציבורית בין הכנסת והממשלה".