שרים שלא יגיעו לישיבות ייענשו? (צילום: רויטרס)
ישיבת ממשלה, ארכיון | צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו זועם על השרים שנעדרו הבוקר (ראשון) מישיבת הממשלה השבועית. על פי גורמים בליכוד, נתניהו דורש ממזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט לבחון הטלת סנקציות נגדם בעקבות ההיעדרות בשלב כה מוקדם של הקדנציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשימת הנעדרים ניתן למצוא שלושה שרים חדשים בתפקידם: שר הרווחה חיים כץ, שרת התרבות והספורט מירי רגב ושר הכלכלה, הנגב והגליל אריה דרעי. "מוזר שהם כל כך רצו להיות בממשלה ואז הם אינם טורחים להגיע כלל לישיבות", אמרו היום בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו.

זמן קצר לאחר פרסום ההודעה על כוונתו של נתניהו להעניש את השרים החל מצעד ההסברים: מקורביה של השרה רגב טוענים כי הודיעה מראש על השתתפותה בלוויה, בסביבת השר דרעי הבהירו כי לא הופיע בשל מחלה. את תגובתו של השר כץ לא ניתן היה להשיג.

מול שולחן ריק: נתניהו תקף את החמאס

אל מול שולחן הממשלה הריק, התייחס ראש הממשלה נתניהו לירי מעזה ולחשש מפני חרם בינלאומי על ישראל. "אנו רואים בחמאס אחראי לכל ירי מרצועת עזה לעבר שטחנו", אמר נתניהו בפתח דבריו. הוא הוסיף כי לא שמע כל גורם בקהילה הבינלאומית שמגנה את הירי. "מעניין אם השתיקה הזאת תימשך כשנפעיל במלוא עוצמתנו את זכותנו להגן על עצמנו".

ראש הממשלה ציין גם את הניסיונות האחרונים להטיל חרם על ישראל ואמר כי הוא פועל להקמת מערך התקפי והגנתי מולם. "מול הניסיונות לפגוע בישראל בשקרים, בהאשמות שווא ובחרמות, עלינו להתייצב - ימין ושמאל, כאיש אחד - להדוף את הלחצים, לחשוף את השקרים, לתקוף את התוקפים", קרא נתניהו. "נלכד כוחות בארץ ובעולם, ננפץ את השקרים של אויבינו וניאבק על זכותה של ישראל לחיות בשלום וביטחון, לחיות בכלל".