שבוע לאחר שהטיל פצצה פוליטית כשהודיע כי לא יצטרף לקואליציה, תוקף יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, מי שעד לאחרונה היה שותפו הפוליטי. "נתניהו שיקר לבוחרים, הוא הבטיח הרים וגבעות לציבור חבר העמים, והכל נעלם", אמר ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אומר באחריות מלאה - לי יש הרבה יותר חברים בקרב שרי הליכוד, חברי הכנסת מהליכוד ופעילי הליכוד, מאשר לנתניהו", המשיך ליברמן בדבריו נגד ראש הממשלה. "אני לא זוכר זעם כל כך חזק בתוך הליכוד והתבטאויות חריפות נגד יושב ראש התנועה כמו ששמעתי בימים האחרונים".

הוא המשיך והטיח ביקורת גם בלשכתו של רה"מ וכינה את התנהלותה "מבזה" בעקבות דיווח על כוונה להקים מפלגה אלטרנטיבית שתפנה לקהל הרוסי. "אם זה מה שלשכת רה"מ עוסקת בו בימים אלו, אז אין לזה אח ורע בחברה נורמלית".

יעלון, נתניהו וליברמן בכנסת, ארכיון (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר)
נתניהו וליברמן, ארכיון | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר

ליברמן התייחס גם לכוונה להגדיל את מספר השרים, על מנת לענות על דרישות השותפות הקואליציוניות של הליכוד: "הם מתעסקים עכשיו בלהגדיל את מספרי השרים, שרים בלי תיק, סגני שרים ובלי שום מגבלה - זה נקרא להטיב עם העם? זה להטיב עם מקורבים ולספק להם ג'ובים".

לגבי תפקיד מפלגתו בכנסת הנוכחית הדגיש ליברמן כי אין בכוונתו לחבור בעתיד לנתניהו או הרצוג. "אין לנו שום כוונה לשתף פעולה עם הקואליציה של השמאל, נציג אלטרנטיבה מימין", אמר ליברמן.