מערכת הבחירות הסתיימה ומפלגת יחד של אלי ישי נותרה מחוץ לכנסת, תוך שהיא מאבדת מספר חסר תקדים של 125,158 קולות ונותרת עם חובות של מיליוני שקלים. עכשיו ישי ואנשיו מבקשים לצאת למלחמה שאחרי המלחמה: כ-11 אלף קולות חסרו למפלגה - שהורכבה מקואליציה מגוונת של פלגים דתיים - כדי לעבור את אחוז החסימה, ובמחנה ישי ממשיכים לטעון כי ההפסד שנחלו הוא תוצאה של התנכלות מכוונת. מסיומה של מערכת הבחירות ממשיכים אנשיו באיסוף הקלטות ועדויות שאיתן הם מתכננים להגיע לבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחת ההקלטות שהגיעה לידי חדשות 2 Online נשמע תומך ש"ס מירושלים כשהוא מתדרך את חבריו: "כל מי שהולך להצביע - שיעלים את הדפים של 'קץ' (יחד), שיכניס את זה לכיס שלו וישים באותו מקום ש"ס. ככה בכל הקלפיות יהיו של ש"ס פעמיים. יחפשו 'קץ' - לא ימצאו וילכו לעזאזל". הפעיל המשיך והציע שיטה נוספת לפסול את הפתקים של ישי: "גם אם משאירים שם את הדפים אפשר לצבוע אותם, לעשות קשקוש קטן שהם ייפסלו... נעשה להם קץ בקלפי!"

בשיחה השבוע עם חדשות 2 Online הודה הפעיל כי אכן אמר את הדברים הנשמעים בהקלטה, אך בפועל לא ביצע את המעשים. "אמרתי לחברים שלי, סתם בכיף כזה, מה הבעיה?...אמרתי לחמישה חברים שלי בשיחת ועידה שכדאי לעשות כזה דבר. אבל תכלס לא עשינו".

חדשות 2: למה לא עשיתם?

הפעיל: "כי זה מסוכן. כי מה נרוויח מזה? קול אחד או שניים - צריך משהו באלפים...זה סגנון, זה חבר'ה, צחוקים. זו לא הוראה. סתם אמרתי להם 'שתדעו שאפשר לעשות ככה'".

בהקלטה נוספת נשמע תומך ש"ס מאזור הדרום משוחח עם תומך ש"ס אחר, יומיים אחרי הבחירות, ורומז לכאורה על זיופים שביצע בקלפי בנתיבות. הפעיל נשאל על ידי חברו האם הוא רשאי לספר על הזיופים שביצע לכאורה והוא עונה לו: "טעות שאמרתי לך. אתה לא יודע מה זה אתה לא יודע מה אתה אומר במילים האלה...יהיה לו מה להפיל עכשיו..."

חברו שואל אותו: "כמה פתקים עשית (פסלת) כולה תשע?"

הפעיל השיב:" מה זה קשור? כל אחד עושה תשע עשר וזה נגמר...אסור לך להגיד דבר כזה בחיים. מה, אתה מטומטם? אין לך שכל? אם הוא הולך למשטרה אכלנו אותה. אם הוא מעביר את זה למשטרה עושים פה בדיקת קלפי חדשה באשדוד... בנתיבות...מה, אתה חולה? אתה שרוט, חבל שאמרתי לך את זה...אסור לדבר על זה. זה כמו שיחד פסלו...לא מדברים על זה".

חבר: "מי אמר לך שהם פסלו?"

הפעיל: "זה ידוע...כל אחד פוסל לשני אתה לא מבין את זה?"

בשיחה עם חדשות 2 Online אמר הפעיל כי הוא "הסתלבט" וכי הדברים שהוא אומר בהקלטה נאמרו בצחוק. חשוב להדגיש: לא מדובר בפעילים בולטים בש"ס אלא ביוזמות מקומיות לכאורה, שכאמור, לטענת הפעילים לא יצאו אל הפועל. מנגד, במפלגתו של ישי טוענים: "הפעילים מיתממים. ההקלטות הללו הן רק קצה הקרחון של השיטה שפעלה במכוון ובמתוכנן בכל הארץ כדי לפגוע בנו".

למרות הכל, במפלגה מבינים כי גם אם יגישו ערעור הוא לא ישנה את התמונה והם יישארו מחוץ לכנסת, אבל מייחסים לו חשיבות הצהרתית - אולי גם כהכנה לבחירות הבאות. יצוין כי לפי שעה עדיין לא התקבלה החלטה סופית ללכת להליך משפטי וביחד מתייעצים עם משפטנים, בין השאר בגלל הזמן שחלף מאז הבחירות. יחד עם זאת, נאספו עשרות תצהירים מפעילים שסיפרו על זיוף קולות.

מש"ס נמסר בתגובה כי מדובר בשקר וכזב ולא בפעילי המפלגה. "הציבור והתקשורת נופלים שוב קורבן למסע השמצות נבזי של מפלגה שהפסידה את הבחירות ואינה מסוגלת לקבל את הכרעת העם", אמרו. "זוהי אותה מפלגה שבן משפחתו של היו״ר שלה נעצר ועומד לדין בגין השלכת בקבוק תבערה לעבר פעילי מפלגתו מתוך מטרה להפיל את האשם על פעילי ש"ס. אנו מציעים להתייחס גם לבדותות הללו בזהירות הראויה".

בעקבות פרסום ההקלטות הורה יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, לחבר ועדת הבחירות יהודה אבידן להגיש עוד היום תלונה למשטרת ישראל ולוועדת הבחירות נגד האנשים שנשמעים בהקלטה ודרש לברר את הנושא עד תומו.