הסחבת בהרכבת הממשלה נמשכת - אך המחנה הציוני לא ממהר להצטרף: יו"ר המפלגה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, דחה הבוקר (רביעי) את הדיווחים על מגעים מתקדמים בינו לבין נתניהו בנוגע לממשלת אחדות. בריאיון לתכנית "העולם הבוקר" של רשת טען הרצוג כי לא הוצעו לו ולמפלגתו שישה תפקידי שר, כפי שדווח הבוקר ב"מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא היה ולא נברא - פשוט ידיעה מצוצה מהאצבע". הרצוג הדגיש כי לא מתקיימים מגעים בינו לבין נתניהו: "הוא לא הציע, לא היה משא ומתן". הרצוג הוסיף כי "אין שום קשר. זה לא יאומן - כל יום אני או דובריי צריכים להדוף שמועה אחרת, ופשוט אין". 

כבר אתמול דחו בליכוד ובמחנה הציוני את הדיווח לפיו מתקיימים מגעים ראשוניים בין ראשי המפלגות באשר לחבירה אפשרית. ההכחשה הגורפת הזו הגיעה בתגובה לפרסום של איילה חסון בערוץ הראשון - לפיו נועדו נתניהו והרצוג לפגישה בארבע עיניים.

מסע הלחצים כשל. נתניהו ודרעי (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
נתניהו יעביר לדרעי את משרד התחבורה כפיצו | צילום: פלאש 90, מרים אלשטרבשיחה עם חדשות 2 online אמרו אתמול גורמים בליכוד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "נחוש להמשיך במשא ומתן" עם מי שהוא מגדיר השותפות הטבעיות של המחנה הלאומי, וזאת במטרה לכונן בהקדם ממשלת ימין בת 67 מנדטים. עם זאת, הדרישות הגבוהות של בנט וליברמן מעכבות בשלב זה את הרכבת הממשלה. על פי ההערכות, הליכוד קרוב לסיכום עם "כולנו" של כחלון ועם המפלגות החרדיות - למרות המחלוקת הנמשכת לגבי מנהל התכנון אותו רוצים גם דרעי וגם כחלון.

אתמול דיווחה כתבתנו רינה מצליח כי נתניהו הציע לדרעי את תיק התחבורה, ככל הנראה בשל כוונתו להעניק את מינהל התכנון ליושב ראש כולנו משה כחלון. דרעי טרם השיב להצעה. גורמים בש"ס אמרו כי הם "לא מתעסקים בתיקים ועדיין לא סיכמנו את הנושאים הכלכליים והחברתיים". הם הוסיפו כי במפלגה "ממתינים שצוות המשא ומתן יתקדם ורק לאחר מכן נתקדם עם התיקים. זה לא יקרה בשבוע הקרוב".